Zdroj foto: facebook.com

Vilma Cibulková je opravdu známou a velmi obsazovanou herečkou už mnoho let, a tak prakticky není možné, abyste ji neznali. Její častokrát ironické role a výroky jsou už téměř klasikou.

Dětství a studium

Vilma se narodila 26. března 1963 v Ostrově, je tedy narozena ve znamení Berana. Vystudovala nejprve Střední pedagogickou školu v Karlových Varech, na učitelskou dráhu se však nedala a začala studovat DAMU. Je jednou z mála hereček, která už během studia hostovala v Národním divadle.

Divadelní život

Po vystudování byla kromě členky Národního divadla také členkou Divadla Na zábradlí, později hrála i v Divadle Na Vinohradech a dodnes působí v Divadle Pod Palmovkou.

Zdroj foto: facebook.com

Film a televize

Vilma Cibulková se však také velmi často objevuje v televizních seriálech a filmech. Můžete ji znát třeba z filmů Smích se lepí na paty, Veselé Vánoce přejí chobotnice, Dva lidi v zoo, Čas sluhů, Učitel tance, Báječná léta pod psa, Výchova dívek v Čechách, Pohádky pro Emu, nebo ze seriálů Ulice, Dobrá čtvrť, Nemocnice na kraji města – nové osudy, pohádek Tajemství staré bambitky a Svatojánský věneček.

Ocenění

Za své herectví byla mnohokrát oceněna. Například v roce 2003 získala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Pupendo. V letech 2006 a 2014 získala za své divadelní výkony Cenu Thálie. Za dabing získala i Cenu Františka Filipovského.

Osobní život

Osobní život má herečka dost složitý, prošla si různými vztahy (i se ženatými muži), několikrát byla závislá na alkoholu, pokusila se o sebevraždu a poté řešila závislost na drogách své dcery. Ačkoliv na první pohled vypadá tak, že se jí leckdo může bát, ve skutečnosti je křehká a zranitelná. Není divu, že dokáže zahrát opravdu cokoliv – s těmito životními zkušenostmi…

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno