Kariéra

Kariéra je důležitá a nezáleží na tom, zda jste v období těhotenství, nebo už v mateřství. Sebevzdělání a osobní rozvoj může hodně pomoci a to nejen po pracovní stránce, ale hlavně v myšlení, kdy právě sebevzdělání a osobní rozvoj pomáhá budovat sebevědomí. Hodně maminek tvrdí, že žena během mateřství zakrní a z velké části je to pravda. Novopečená maminka je v omezeném kruhu s domácími rutinními pracemi a většinu času stráví péčí o miminko. Proto je kontakt s lidmi a trénink paměti a mozku tolik důležitý. Během mateřství lze popřemýšlet, zda by pro osobní rozvoj nepomohla střední škola, vysoká škola, brigáda, nebo nějaký přivýdělek. Přečtěte si články o kariéře. Práce a úspěch hrají u mnoha lidí důležitou roli a kariéra může ovlivnit život. Díky zajímavostem, námětům, radám a zkušenostem si můžete rozšířit obzory!

Maminky, zkuste po mateřské dovolené některý z nových typů pracovních úvazků

Co si budeme povídat, návrat po mateřské/rodičovské dovolené do pracovního procesu je náročný hned z několika hledisek: jednak již nejste odpovědná jen sama za sebe, ale i za své dítě/děti, které budete muset v případě nemoci ošetřovat, a jednak jste možná mnoho věcí zapomněla nebo už si zkrátka tolik nevěříte. Kde je ale psáno, že musíte nastoupit na své původní místo a na plný pracovní úvazek?

Jak si můžete i během mateřské přivydělávat z domova?

Pro maminky na mateřské není vždycky jednoduché vyjít s penězi, zejména pokud jsou na všechno samy. Přestože je v naší zemi po dlouhá léta zaběhlá státní finanční podpora, nemusí vždycky stačit na pokrytí veškerých výdajů. A občas, i přestože se zrovna nenacházíte ve finanční tísni, máte zkrátka chuť dělat něco smysluplného nebo něco, čím se částečně rozptýlíte od svých mateřských povinností. Co všechno můžete dělat z prostředí vašeho domova?

Zatočte s pracovním stresem a zachovejte chladnou hlavu

Kariéra je pro vás důležitá, ale jak si pod horou papírů a nekonečnými úkoly od šéfa zachovat zdravý rozum a chladnou hlavu?

Jaký kurz zvolit, když si chcete (nejen) rozšířit obzory

Děti už povyrostly a vy jste se možná vrátila do práce. Zbývá vám trochu času a taky byste se ráda naučila něco nového. Jaký kurz zvolit, aby se vám hodil nejen na „ukrácení volné chvíle“, ale později třeba i ke změně zaměstnání? Vyberte si.

Kariéra snů jedině díky motivačnímu dopisu a luxusnímu životopisu

Vracíte se z práce pozdě večer, před spaním se vám honí myšlenkami jedině to, na co druhý den nezapomenout ale stále se vám nedaří našetřit alespoň na dovolenou? Možná přišel čas na změnu!

V čem se můžete na mateřské dovolené rozvíjet?

Cítíte, že i když vám děti dávají pořádně zabrat, tak někde byste vyštrachala zbytky času a energie a ráda se do něčeho pustila. Trošku se oprostila od rutinního praní, vaření, uklízení, přebalování a odpovídání na nikdy nekončící proč. Jenže nemáte nápad, do čeho se ponořit. My ano!

Jak zvládnout první pohovor po mateřské/rodičovské dovolené

A je to tady. 3 roky (nebo více) uteklo a vy se možná nechcete nebo nemůžete vrátit do své původní práce. Pokud si netroufáte na to být na volné noze jako OSVČ, zřejmě vám nezbyde nic jiného, než absolvovat pohovor(y) u nového zaměstnavatele. Jak se na ně připravit a na co si dát pozor?

Jak můžete i na mateřské dobře vystudovat?

Jste jedna z těch žen, která mateřskou, následně rodičovskou dovolenou kromě báječného času stráveného se svými dětmi ve věku, kdy to nejvíce potřebují, vnímá také jaké příležitost dohonit, co v životě nestihla a možná už nikdy nestihne – dodělat si školu. Ať už si budete dodělávat maturitu, nebo titul jakéhokoliv stupně, zásady jsou stejné.

Potřebujete nové nápady? Ukliďte si stůl

Pracovní plocha psacího stolu o nás mnohé vypovídá. Říká se, že kreativce poznáte podle stolu zaskládaného nepřeberným množstvím věcí, zatímco na pragmatiky ukáže uklizená deska pracovního stolu. Ovšem i ti největší kreativci potřebují někdy uklidit. Pokud se totiž díváme na příliš mnoho stejných věcí, naše myšlenky se vracejí k situacím a činnostem, které jsou s nimi spojené. Místo abychom tak dostávali nové nápady, v určitém bodě začne mozek stagnovat a mysl obracet ke starým úkolům. A právě to je chvíle, kdy je na čase vyklidit stůl.

Jak napsat motivační dopis po mateřské/rodičovské dovolené

Mnoho maminek má po mateřské nebo rodičovské dovolené snížené sebevědomí, a to přímo úměrně tomu, kolik má dětí. Mají za to, že mnoho zapomněly, ujel jim vlak, jejich obor se proměnil a ony už nebudou schopné se zapojit. Mnohé z toho může být i pravda, ale na druhou stranu: na mateřské dovolené získáte mnoho jiných kvalit, kterými se v žádném případě nemohou chlubit ženy bezdětné.