Zdroj foto: instagram.com

Stále půvabná Taťjána Medvecká by vás možná překvapila lecčím. Za prvé není jen herečkou, ale i dabérkou, za druhé je velmi chytrá a mluví několika jazyky.

Hereččino dětství a soukromí

Taťjána se narodila 10. listopadu 1953 v Praze, ovšem oba její rodiče mají slovenské kořeny. Herečka je narozena ve znamení Štíra. Už jako malá se věnovala recitaci, baletu a chodila i na literárně dramatický kroužek na Lidové škole umění. Poté vystudovala DAMU, poté se stala členkou Národního divadla. Současně začala hrát i v televizi. Je vdaná za scénáristu a pedagoga Jiřího Dufka, mají spolu dvě dcery – Kateřinu a Kristinu.

Herecké role na divadle

V Národním divadle nejprve ztvárnila Marii Bolkonskou ve Vojně a mír, následovala role Haničky v Lucerně, hrála také Kristýnu v Našich furiantech, Kordulu ve Strakonickém dudákovi, Markétčinu matku ve Faustovi a mnoho dalších. V letech 2000 a 2002 získala cenu Thálie za herectví.

Kde jste ji mohli vidět v televizi

Ve filmu poprvé hrála v dnes již kultovním snímku Marečku, podejte mi pero!, v Čertově nevěstě, v Operaci Silver A a mnoha dalších filmech a inscenacích.

Zdroj foto: SimcaCZE, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Dabing jako další zaměstnání

Jejím dalším významným zaměstnáním kromě samotného herectví je však dabing. Dlouhodobě propůjčuje svůj hlas zejména herečce Susan Sarandon a v roce 1997 získala cenu Františka Filipovského za dabing.

Rozhlasové účinkování

Herečka často spolupracuje také s rozhlasem a i za tuto práci byla oceněna – v roce 2007 zvítězila v rozhlasové anketě Neviditelný herec.

Herečka s kultivovaným projevem

Taťjána Medvecká vždy byla herečka s velmi kultivovaným projevem a v soukromí je rovněž velmi milá a příjemná. Ovšem k tomu je ještě i velmi chytrá, hovoří plynně anglicky a k tomu je schopná napodobit prakticky jakýkoliv jazyk, když je v zahraničí. A přesto všechno působí velmi skromně.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno