Zdroj foto: facebook.com

Tomáš Matonoha: Nový typ koronaviru Covid-19 se nehezky podepsal už na jedné známé osobnosti. U herce Tomáše Matonohy (49) se to celé naštěstí seběhlo docela jinak.

Věděli jste, že dříve, než se proslavil v televizi, působil jako sanitář? A právě tyhle zkušenosti se teď rozhodl zúročit. Vyslyšel tak výzvu mnoha zdravotnických zařízení, která zoufale volají po jakékoli posile. Za vděk vezmou i naprostými laiky, takže proškolený sanitář je pro ně jistě pomocí více než vítanou. Navíc posedávání na gauči a vůbec nicnedělání pro Tomáše určitě není.

Jako sanitář? Vlastně ani ne

Je tomu ovšem už 30 let, co se Tomáš oblékl do bílého naposledy a od té doby se mnoho věci změnilo. Na svou původní pozici se tedy vrátit nemůže, a to ani do nemocnice, kde původně pracoval. Ta totiž zatím nemá tzv. kritický stav. A čím se tedy tento charismatický herec a moderátor v jedné osobě ve špitále zabývá?

Dělá vlastně tak trochu poslíčka, pendluje mezi jednotlivými odděleními a rozváží nejrůznější materiály. Podle svých slov však bývá nejčastějším hostem právě na infekčním, kde je to docela „šrumec.“

A co ochranný oděv? Ten mít naštěstí nemusí, do styku s pacienty nakaženými covidem se totiž naštěstí nedostává. Ne, že by nechtěl, ovšem platí tu tak přísná nařízení, že sem opravdu jen tak někoho nepustí.

Zdroj foto: facebook.com

Proč vlastně jít do nemocnice?

Hodně lidí Tomášovi vyčítá, že to udělal z nudy. Koneckonců, v době, kdy se většina seriálů nebo soutěží odkládá kvůli aktuální pandemické situaci by nešlo o nic zvláštního. Faktem však zůstává, že nemocnice opravdu pomoc potřebují a Tomáš Matonoha si navíc díky tomu mohl udělat přehled o celé situaci přímo z první ruky. A o to mu šlo především.

Vlastně mu tak trochu závidíme. Většina z nás se musí spoléhat jen na zprávy z médií. Pracně se snažíme odlišit hoaxy od skutečných faktů a nakonec se stejně můžeme jen přiklonit k té či oné straně to Tomáš nám může o celé situaci předat svědectví z první ruky. Doslova.

Uvidíme Tomáše Matonohu v nemocnici i po pandemii?

Na fotografiích vypadá spokojeně, i když práce má nejspíš nad hlavu. Ovšem v nemocnici určitě dlouhodobě zůstat nehodlá. Ve hře je zejména finanční situace. Koneckonců, naše zdravotnictví nepatří právě k nadfinancovaným oborům, o tom slýcháme ze všech stran. Zatím musí rodinný rozpočet táhnout spíše jeho žena Lucie Benešová (46). Natáčení seriálu Slunečná, v němž se mimo jiné také objevuje, totiž naštěstí i nadále probíhá.

Prozatím se však Tomáš na své nové pozici skutečně otáčí, tak doufáme, že mu to ještě nějakou dobu vydrží. A také v to, že si odsud nepřinese jiný suvenýr, než své dojmy a zkušenosti. To bychom mu totiž rozhodně nepřáli.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno