Zdroj foto: facebook.com

Zabavit děti v karanténě podle hereček: Když vás nepříznivá epidemiologická situace prakticky uvězní doma, nejde o žádnou legraci. Ovšem rodiče malých dětí jsou na tom ještě násobně hůř. Dětské herny zavírají a leckde to platí i  pro venkovní dětská hřiště, školy jsou pod zámkem, školky omezují provoz. A nějaké kamarádšofty a návštěvy u spřízněných maminek? Také negativní.

Takže co si tedy se svými rošťáky počít? Nakoukli jsme pod pokličku domácností některých slavných celebrit. Jakou zábavu pro své děti vymyslely ony? Některé tipy by vás ani nenapadly.

Zdroj foto: facebook.com                  Nikol Štíbrová

Nikol Štíbrová a její herecký casting pro syna Matthiase

Herečka Nikol Štíbrová (34) je profesionálkou každým coulem, takže není divu, že jí okamžiky před kamerou asi trochu chybí. A také nepřekvapí, že její syn Matthias, kterého má s bývalým partnerem Martinem Kynclem, zdědil některé vlohy po ní. O tom se koneckonců můžete přesvědčit i na jejím Instagramu.

Právě na něm totiž zveřejnila krátké video z „hereckého castingu.“ Naštěstí má tenhle šikovný klučina prozatím za úkol se předvést jen před svojí maminkou. A jak mu to jde? „Vy jste tady na ten konkurz na seriál? Pojišťovna štěstí po 30 letech?,“ začíná celou vtipnou sekvenci Nikol Štíbrová.

Jej fanoušky asi nepřekvapí, že naráží na oblíbený projekt televize Nova, v němž se blýskla jako studentka Karolína a to v roce 2004. Matthias hned pohotově reaguje. Nikol mu vybrala oblíbenou repliku od osvědčené bavičcké dvojice – Josef Alois Náhlovský a Josef Mladý. Pamatujete na Pepindu ze Silvestra 2001? Pak určitě víte, jaká  dvě slova má za úkol říct. „Chosé nepřijel,“ samozřejmě. A jak mu to jde? A získá nakonec vysněnou roli?

O tom se můžete přesvědčit na Instagramu Nikol Štíbrové. A jaké originální repliky vymyslíte pro své děti vy? Úkol je jasný – musíte udržet vážnou tvář až do konce, takž se nakonec vlastně pobavíte a zbavíte také. A o to přece jde.

Zdroj foto: facebook.com                    Kim Kardashian

Kouzelný domeček pro North od Kim Kardashian

Pozornost na sebe poutá svými eskapádami i vzhledem, ovšem je také zasloužilou matkou. Kim Kardashian (40) má totiž doma hned čtyři ratolesti, přičemž nejstarší dcera North jí přidělává starosti. O dění ve světě už něco ví a koronavirus jí zkrátka nahání strach. Možná to také znáte.

A jak to North se svojí maminkou vyřešila? Postavily si bunkr proti koronaviru. Jednoduché a rychlé řešení. Umíme si představit, že ho v domácnosti využijeme třeba pro děti, které se společně s námi dívají na zprávy.

Znáte to – chcete si udělat přehled o dění u nás i ve světě, ale toho malého zvědavce se zkrátka nezbavíte. Aby na něj tedy z obrazovky „nic neskočilo“ (ano, fantazie dětí je leckdy neuvěřitelná), může se schovat do bunkru, při jehož tvorbě se všichni pořádně pobavíte. Stačí k tomu jen větší krabice a spousta nápadů.

Agáta Hanychová a její tipy pro karanténu

Máte doma školáka a předškoláka? Pak jde asi o nejhorší situaci, co může být. Kvůli povinné distanční výuce a on-line hodinám, na jejichž dodržování školy dbají a pokud se dítě neúčastní, vyžadují řádnou omluvu absence, určitě nepůjde o klidné trávení volného času.

Dítě mladšího školního věku zpravidla potřebuje s učením značně pomoci, ale vy přitom nesmíte zapomínat ani na jeho školového sourozence. A co tedy s ním?

Vyrobte mu sešity a dejte mu také úkoly – přesně tak to udělala Agáta pro svou dceru Miu, aby při učení nerušila staršího Kryšpína. Děti také zapojila do šití roušek a video z celé akce dala i na internet, kde se na něj může podívat každý. Pokud mají vaše děti s nošením roušek problém, zkuste jim pustit Agátu. Docela pěkně jim to vysvětlí. Stačí se podívat po jejím novém pořadu Spolu doma.

Všem rodičům také radí, aby si doma zavedli řád a dodržovali ho. Jedině tak vyjdeme všichni nakonec z karantény víceméně nepoznamenaní. Máte to také tak nebo si raději doma s dětmi užíváte maximální volnost? Podělte se s nám i o své názory v komentářích.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno