Zdroj foto: instagram.com

Není tomu tak dlouho, co celou republikou obletěla zpráva o úmrtí režiséra Jiřího Menzela (†82). A dnes se tohle jméno postaralo i o další rozruch. Vdova Olga Menzelová (42) totiž šokovala všechny fanoušky odhalením téměř rok a půl starého syna Alberta.

A vše začalo poměrně nenápadně. Novináři „nachytali“ v jejím domě egyptologa Miroslava Bártu (50), který patří k jejím dlouholetým známým. Koneckonců, právě sním během loňského jara spolupracovala Olga Menzelová na výstavě Voda a civilizace. Samozřejmě – jaká jiná civilizace byla spojena s vodou více, než Egypt a jeho životadárný Nil?

Na procházky s chůvou a miminkem

Vzhledem k domáckému oblečení egyptologa, který se objevil ve dveřích jejího domu, aby přivítal hosty, však pravděpodobně o žádné další „formální“ setkání nešlo. Navíc lidé, kterým otevřel dveře, nebyli vůbec překvapeni, jakoby ho tu vlastně čekali.

A právě tahle příslovečná kapka spustila lavinu. Olga už se tak nemohla dále skrývat a musela chtě nechtě na veřejnost s alespoň malým vysvětlením. Mýlíte se však, pokud si myslíte, že o sobě prozradila všechno. Tedy alespoň zpočátku ne a otci dítěte mluvit nechtěla. Teď už víme, že je to právě egyptolog Miroslav Bárta. Albísek, jak mu doma říkají, se narodil ještě za Menzelova života a podle Olgy mu udělal velkou radost. Její manžel se „kukaččímu“ dítěti prý rozhodně nevyhýbal – ba právě naopak.

Podle Olgy si svůj život v soukromí žili každý po svém, ale jinak jim to po všech stránkách klapalo a byli spolu šťastní. To podle všeho dokládá i fotografie, na které je malý Albert společně se svým otcem egyptologem Miroslavem Bártou, který ho drží na rukou i Jiřím Menzelem. Podle vyjádření místních bývá Olga v okolí často vidět na procházkách společně s chůvou a miminkem v kočárku.

foto: instagram.com  Olga Menzelová

Jak utajit dítě před zraky českých novinářů? Díky domácímu porodu na Mallorce

A jak se Olze povedlo své malé tajemství udržet tak dlouho? Mimo jiné i proto, že malý Albert spatřil světlo světa na Mallorce v přítomnosti španělského porodníka. Olga sama přiznává, že jí tehdy vyšla volba domácího porodu jako ta nelepší z možných, ovšem žádné jiné ženě by to rozhodně nedoporučila. Zdůrazňuje, že i když u ní všechno dopadlo dobře, u jiných rodiček by to tak být nemuselo.

A pokud vás zajímá, jak se malý Albert dostal domů, tak vám prozradíme, že jde také o malé dobrodružství. Olze se totiž nechtělo čekat na jeho španělský pas. A tak ho domů doslova „propašovala.“

Tři děti pro Olgu a jen jedno pro Jiřího

Abychom však do spletitosti toho manželského trojúhelníku pronikli trochu hloub, musíme se podívat na vztah Olgy a Jiřího Menzelových trochu důvěrněji. Na počátku stojí tvrzení již zesnulého režiséra, který nikdy sám děti nechtěl. Měl prý vždycky pocit, že by s nimi nemuselo být něco v pořádku. První dítě si tedy Olga „přinesla“ od režiséra Jaroslava Brabce. Její nejstarší dcera Anna se narodila už v době, kdyby byly Olga a Jiří spolu. A i známost se známým režisérem trvala jen poměrně krátce.

Následovala druhá dcera Eva, jejímž otcem je Právě Jiří Menzel. Sám se vyjadřoval tak, že dítě vlastně Olze „dopřál“, protože ho moc chtěla. A teď je ve hře i malý Albísek. Olga plánovala jeho existenci oznámit světu v létě během jeho prvních narozenin. Sešlo z toho však, protože v té době se stav Jiřího Menzela také výrazně zhoršil: zemřel pak ve spánku 5. září (komplikace po těžké meningitidě a koronaviru).

A egyptolog Bárta? Ten je již druhým rokem po rozvodu, přičemž už před tím žil přibližně rok od své manželky Lenky odděleně. Zda byl příčinou rozkolu právě vztah s Olgou Menzelovou ani jedna strana nepotvrdila ani nevyvrátila.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno