Zdroj foto: David Sedlecký, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Legraci si umí udělat nejenom z okolí, ale především ze sebe a její jedinečný a leckdy pořádně břitký humor provází už nejméně tři generace žen. Připomeňte si spolu s nám ty největší perly, které Halina Pawlowská (65) vypustila do éteru.

Jejím nejvděčnější tématem jsou asi diety. Aby ne, za svou postavu se totiž rozhodně nestydí. A jak s nadsázkou říká, neměli byste ani vy, ať už vypadáte jakkoli.

Zdroj foto: Pavel Ševela, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons Halina Pawlowská 

„Přestaň hýřit, přestaň pít, budeš nudnej, ale fit.“

Ano, na tuhle legendu vážně nejde zapomenout. A bohužel, leckdy odráží i nálady z našeho okolí. Také máte v práci kolegu nebo kolegyni, kteří se po přepnutí na zdravý životní styl stali skoro hrůzunahánějícími patrony, kteří nemluví o ničem jiném, než o obilných klíčích a o tom, kolik kilometrů dneska uběhli?

„Četla jsem článek, kde tvrdili, že příznaky stresu jsou: nadměrné požívání potravin, impulsivní nakupování a rychlá jízda. Děláte si srandu? Tak nějak si představuju perfektní den.“ Nu, co říkáte? Souhlasíte s ní nebo ne? My si myslíme, že pro řadu dní to vážně platí dvojnásob. I když, čas od času neuškodí trochu zabrzdit…

A nejlepší sport podle Haliny? Kafe a dort. Inu, když se to tak krásně rýmuje…

„Chceš být šťastná jako blecha? Tak hupsni s někým do pelecha.“

Máte to taky tak? Stresy se hromadí, nevíte, kam dřív skočit, domácnost se taky sype na hlavu. Ale  stačí jeden pěkný večer… No, tedy alespoň někdy. Ale i odborníci tvrdí, že pravidelné milování zvyšuje v našem těle hladinu všech pozitivních hormonů, a kromě toho se také podílí na nějakém tom vytvarování postavy, i když fitko rozhodně nenahradí.

„Dokonalá matka miluje i spratka“.

Ano, mluví ze své vlastní zkušenosti. Koneckonců – děti má hned dvě, Natálii a Petra. Ovšem jedním dechem dodává, že tahle bezpodmínečná láska by měla být i opětovaná. Takže až zase budou vaše ratolesti zlobit, připomeňte jim taktně: „Nekritizuj otce, matku, za život jim děkuj, spratku!“

„Když máš doma šílence, tak si pořiď milence“.

Rada nad zlato, když se tak díváme okolo sebe. Inu, Halina se netají tím, že si v těchhle věcech nebere servítky. Její manžel Zdeněk se k tomu však už vyjádřit nemůže, zemřel totiž v roce 2013. A ani v této oblasti se nevyhla narážkám na váhu. „Nemiluj nikdy debila, který kouká na kila,“ radí všem ženám, které se chtějí cítit v životě o kousek víc v pohodě. Jen to po svém zvyku nebalila do žádných ukňouraných slovíček o „krásné duši,” ale řekla to pěkně napřímo.

A co dělat, když vám to doma přece jenom tak trochu neklape? Na to má Halina rady hned dvě. „Má blbý kecy? Tak mu sbal věci,“ začíná a vzápětí ještě dodává: „Každého hulváta sraz pěstí do bláta.“

Tak co říkáte, dámy? Který z těchhle citátů byste si z fleku pověsily jako motto do obýváku, a se kterým naopak nesouhlasíte? Jsme zvědaví na komentáře.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

4 KOMENTÁŘE

  1. ta hláška „Přestaň hýřit, přestaň pít, budeš nudnej, ale fit.“je vypůjčená ,od už dávno řečeného výroku Ostravského herce Kobra….nebudeme kouřit,nebudeme pít,budeme blbý ale budeme fit….:)

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno