Zdroj foto: instagram.com

Výchovné metody celebrit: Mohlo by se zdát, že potomci slavných mají v mnoha ohledech volnější a benevolentnější výchovu než jejich vrstevníci. Omyl! Některé děti slavných mají dokonce mnohem přísnější pravidla než ostatní. Některé metody jsou dokonce velmi neobvyklé.

Zdroj foto: Georges Biard, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons        Gwyneth Palltrow

Gwyneth Palltrow je známá tím, že velice dbá na zdravý životní styl. Ke stejnému vede i své děti, ty mají poměrně striktní jídelníček. Musí dodržovat nízkosacharidovou stravu, vyhýbat se cukru a lepku. Prý se jim to často nelíbí a postěžují si, není se co divit, na rozdíl od svých kamarádů nesmí pizzu, těstoviny nebo třeba sladkosti. V poslední době prý ale polevila a dětem občas dětem povolí Nutellu.

Zdroj foto: instagram.com                      Megan Fox

Herečka Megan Fox je na své tři syny také velmi přísná. Mají zakázáno sledovat televizi, používat tablet, internet a počítačové hry. Občas jim dovolí podívat se na pohádku nebo film. Zákaz nadměrného používání tabletů a sledování televize je mezi slavnými rodiči vcelku běžný jev, čas strávený před obrazovkami se u svých dětí snaží omezit například i Madonna či Michelle Obama. Jennifer Lopez využívá jinou taktiku, televizi nebo tablet si musí její dvojčata zasloužit, to znamená chovat se slušně a nosit dobré známky ze školy.

Zdroj foto: Ruben Ortega, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons  Penélope Cruz

Mezi slavnými rodiči jsou zastánci metody RIE (Resources for Infant Educarers), jsou to například Penélope Cruz a Tobey Maguire – představitel Spidermana. S dětmi je jednáno jako s malými dospělými a je jim projevován respekt. Například se na miminko mluví normální hovorovou řečí bez zdrobnělin a šišlání, žádné přehnané množství hraček, chráničů rohů a bezpečných židliček.

Zdroj foto: upload.wikimedia.org                      Christina Aguilera

Velmi inovativní přístup k výchově má Christina Aguilera, která dbá na přijetí vlastní sexuality. Proto v jejím domě visí spousta aktů v podobě obrazů a fotografií, aby jejím dětem nepřipadala nahota nenormální.

Zdroj foto: instagram.com          Helena Houdová

Když se podíváme k nám, česká modelka Helena Houdová vyznává ve výchově naprostou volnost. Chtěla dát dětem svobodu, aby měly možnost vyrůst v osobnost. Dnes už přiznává, že přece jen nějaké hranice potřeba jsou, má domluvená pravidla, která vyžaduje dodržovat.

Zdroj foto: upload.wikimedia.org        Pamela Anderson

Do kategorie volnomyšlenkářských matek patří i Pamela Anderson, která nemá problém s tím, když její synové vyzkouší i drogy, podle ní je v pořádku, když člověk v mládí vyzkouší co nejvíce věcí.

Zdroj foto: upload.wikimedia.org            Mila Kunis

Jako krkavčí rodiče se mohou zdát Mila Kunis a Ashton Kutcher. Svým dvěma dětem nekupují žádné vánoční dárky a o stejné žádají i prarodiče a příbuzné. Ať se to jeví jakkoliv tvrdé, je v tom dobrý úmysl. Chtějí, aby si děti spojovaly vánoční svátky s tradicemi a setkávání s rodinou, ne s dárky.

Zdroj foto: upload.wikimedia.org                Jessica Alba

Stejně tvrdou rukou vládne Jessica Alba, která byla sama vychována v přísném křesťanském prostředí. Pokud její dvě děti křičí a hádají se, jdou za trest do kouta nebo jsou jim odebrány veškeré hračky.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                    Denzel Washington

Za jednoho z nejpřísnějších rodičů platí herec Denzel Washington. Jeho čtyři dcery to neměly jednoduché, samozřejmostí byla slova „prosím“ a „děkuji“, dokonce svoje rodiče musely oslovovat „madam“ a „pane“ a dostatečně je ctít.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno