Zdroj foto: facebook.com

Herečka a spisovatelka Eva Hudečková, rozená Trejtnarová, byla svým atraktivním vzhledem přímo předurčena k tomu, aby na filmovém plátně ztvárnila ty největší potvory. Jaká je ale ve skutečnosti?

Základní údaje

Herečka se narodila 3. prosince 1949, je tedy narozena ve znamení Střelce. Vystudovala herectví na DAMU a herectví se také aktivně věnovala až do roku 1984. Pak ale dobrovolně z hereckého světa odešla, aby nemusela hrát to, co nechtěla, a začala psát.

Herecké role

Evu Hudečkovou si můžete pamatovat hlavně ze seriálu Sanitka, kde ztvárnila doktorku Evu Dolejšovou, dále z filmů Jak utopit doktora Mráčka nebo Zítra to roztočíme, drahoušku. Za své hraní získala i několik ocenění.

Jako spisovatelka

Zdroj foto: cs.wikipedia.org

Spisovatelská profese pro ni byla vyjádřením sama sebe a ze všeho nejraději psala pohádky, pak také ale prózy pro dospělé, vždy ale se šťastným koncem, protože sama byla rozčarována světem okolo. V roce 1992 jí vyšel první román Bezhlavá kobyla, který zobrazoval neutěšené osudy lidí za totalitního režimu. Již o rok později vyšla povídka Bratříček Golem jako zajímavé zpracování známé legendy z rudolfinské Prahy, která se stala i předlohou pro rozhlasovou hru. V roce 1995 pak vyšel mimořádně uznávaný román O ztracené lásce, který pojednává o tom, jak rodiče ubližují dítěti, které se narodilo jako dívka, ačkoliv oni si přáli chlapce. V roce 1999 vyšla kniha povídek V moci kouzel. O dětech je kniha Sedmihlásek z roku 1997, v níž dvě malé děti zachraňují svět pomocí hudby. A konečně v roce 2006 vyšla kniha Tajemství pražského šotka – opět s mysteriózním námětem.

Jaká je tedy Eva Hudečková

Na rozdíl od potvor, které hrála, je to milá, citlivá a příjemná bytost, která jak svými činy, tak svými díly dokázala „pohnout světem“ k lepšímu. Příjemná a vstřícná je i teď ve svých sedmdesáti letech.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

2 KOMENTÁŘE

  1. Paní Hudečkovou si pamatuji jako oblíbenou a skvělou herečku hodně na mne zapůsobila v Kameném řádu to jsem ještě byla školou povinná dívka.Věřím tomu že je to vzácný člověk.

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno