Zdroj foto: instagram.com

Eliška Křenková hrála své první role ještě jako holka, poprvé hrála v 15 letech v nekonečném seriálu Ulice. Od té doby se ale docela vyhrála a je radost sledovat, jak se herecky rozvíjí.

Dětství

Herečka se narodila v Praze dne 31. ledna 1990, je tedy narozena ve znamení Vodnáře. Vystudovala na DAMU (katedra alternativního a loutkového divadla). Ovšem před kamerou se poprvé objevila už v roce 2005 v seriálu Ulice jako Eliška Pávková. O rok později si zahrála Vendulu ve filmu Rafťáci. A ještě o rok později žákyni Měchulovou ve filmu Škola ve mlejně. Ještě na škole hrála v legendárním Vyprávěj Lucii Francovou a v seriálu Neviditelní (2014).

Zdroj foto: instagram.com

Jako vystudovaná herečka

Herectví se samozřejmě věnuje i po absolvování DAMU. Hrála Kristýnu v Rodinném filmu, Ilonu v Padesátce režírované Vojtou Kotkem, Báru v road movie Všechno bude, Amélii ve fantasy pohádce Princezna zakletá v čase, Kláru Hamplovou v šestnáctidílném seriálu Vinaři, Eriku Haškovou ve Vraždách v kruhu, Kláru Sikorovou v Pustině, pokojskou Luci v životopisném historickém seriálu Já, Mattoni, praporčici Moniku Švarcovou ve Specialistech, Lucii Svobodovou v televizním krimiseriálu Sever, nebo Lenku v jednom díle seriálu Jak si nepodělat život.

Co má ráda kromě filmování

Herečka mluví anglicky, ráda lyžuje, snowboarduje, plave a tancuje.

A její hraní

Odmalička byla hezká, krása jí zůstala a teď ve svých třiceti letech je i přesvědčivou herečkou. Přesto zůstává při hraní sama sebou. Kéž jí to vydrží a dál zraje ve svých hereckých rolích.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno