Také jste si myslela, kolik budete mít po porodu času? Jak budete cvičit a starat se o sebe, abyste shodila kila navíc? Většina prvorodiček hned v šestinedělí zjistí, že to s tou péčí o sebe samu zas tak jednoduché nebude. Porod a následná péče a miminko, které nadevše milujeme, je jednoduše náročná a únavná. Nikdo si dopředu nedokáže představit, jak moc může příchod potomka ovlivnit život celé rodiny.
Pokud ani vy nemáte na nic čas, jste vyčerpaná, ale přesto víte, že musíte začít něco se sebou dělat, zkuste se zamyslet nad koupí eliptického trenažéru.
S čím vám eliptický trenažér pomůže?
Řada lidí volí pro domácí trénink a kardiovaskulární cvičení rotoped. Ten ale nevyhovuje všem, zvláště matkám, které před pár týdny porodily, nebo mají kvůli těhotenství a porodu dlouhodobé problémy se zády a s klouby. Rotoped jim nemusí být příjemný.
Eliptické trenažéry mají tu výhodu, že na nich nesedíte, ale stojíte, a procvičujete si dolní i horní část těla zároveň.
- Eliptický trenažér tak pomáhá i při bolestech zad.
- Procvičíte si na něm celé tělo a bojujete tak proti úbytku svalové hmoty, což řadu žen po porodu kvůli omezenému pohybu postihne.
- Pomáhá při trénování kardiovaskulárního systému. Rozproudí vám krev!
- Pomáhá s regenerací po porodu. Urychluje celý proces hojení, zpevníte svaly pánevního dna.
- Fyzická aktivita po porodu je také důležitá jako prevence před poporodní depresí a dalšími psychickými problémy.
- V neposlední řadě pomáhá také s hubnutím po porodu, i když to by ze začátku nemělo být vaší hlavní motivací.
Kdy a jak začít cvičit?
Eliptický trenažér je skvělý fitness přístroj, který procvičí celé vaše tělo. Pokud jste byla před porodem zvyklá na aktivní pohyb, je možné jej začít používat už cca ve třetím týdnu po porodu. Samozřejmě, nejdříve jen opatrně a pomalu. Ženy, které s aktivním pohybem teprve začínají, mohou počkat až do konce šestinedělí. Ženy po císařském řezu musí počkat až do té doby, než jim řekne lékař, zpravidla i více než šest týdnů.
Se cvičením na eliptickém trenažéru začněte po porodu pomalu. Zdroj: Electronic.star.cz
Důležité je si hlavně neublížit. Nemusíte hned trénovat několik hodin denně a ani na to nebudete mít čas. Zkoušejte to pomalu – nejdříve 10 až 15 minut denně v klidném tempu. délku tréninku postupně prodlužuje, můžete si jich udělat i více za den.
Také neustále myslete na techniku, abyste si spíše neublížila. Nastudujte si různá instruktážní videa na YouTube, kterých je tam opravdu hodně. Držte se rovně a radši se hýbejte pomalu a dobře, než rychle a s chybami.
Rada na závěr: Pokud kojíte a po porodu se vám zvětšilo poprsí, pořiďte si novou sportovní podprsenku, která vaše prsa udrží během cvičení v klidu a v pohodlí. Pokud je to možné, nakojte vaše miminko ještě před cvičením, během tréninku se budete cítit hned o něco lehčí.
—————–Komerční článek——————