Zdroj foto: facebook.com

Přestože neplní stránky bulvárních článků, je úspěšná a ve svých takřka 40 letech má dokonale rozjetou kariéru. Kdo v ní objevil skrytý talent? Čím je výjimečná? Proč si říká Dasha? Jak zvládá profesionální a osobní život? Kdo jí pomáhá s výchovou dcerky Žofie?

Dasha neboli Dagmar Sobková

Občanským jménem Dagmar Sobková, jinak vystupující jako Dasha. Její umělecké jméno vzniklo tak, že když si dopisovala s přáteli v Americe, kteří místo Dáša, začali psát její jméno Dasha. Stejně tak byla oslovována při svém studijním pobytu v Americe. A u toho tak už zůstala. Dnes ji tak můžete znát právě jako Dashu.

Cesta ze Zlína až do Carnegie Hall v New Yorku

Zpěvačka se narodila 27.6. 1981 ve Zlíně. I když pochází z rodiny, kde se zpívalo, ale nikterak profesionálně, tak ve 13 letech vyhrála pěveckou soutěž Talentárium a rok poté byla vítězkou soutěže Zlíntalent. A coby vítězce pořadatelé vydali její první desku, což ovšem byly pouze takové dětské písničky. Nicméně tu desku tenkrát křtil Karel Gott.

Už se zdálo, že Dasha odjede po ukončení studia na konzervatoři do Rakouska, neboť tam byla přijata ke studiu na státní škole. Jenže člověk míní, život mění. Dasha byla doporučena Karlu Gotttovi jako vokalistka a to samotnou její profesorkou zpěvu Lídou Nopovou. A tak se vše seběhlo a Dasha absolvovala konkurz vokalistky u mistra Gotta. Vyhrála a ve svých 17 letech se stala vokalistkou Karla Gotta. Byla jí až do konce mistrova života. Díky této profesi navštívila spousty krásných a významných míst, včetně proslulé Carnegie Hall při společném vystoupení Karla Gotta s Helenou Vondráčkovou.

Držitelka Thálie

Dasha je talent, který se rodí jednou za sto let. To o Dashe prohlásil sám Karel Gott. Nicméně Dasha je velmi temperamentní a miluje pestrost v profesionálním životě. Ráda zkouší i nové věci. Je zároveň velmi skromná a pokorná. Ve všem vidí přínos a učení nových věcí. To se týká, ať už jejího zpěvu coby vokalistky, ale také dalších projektů.

Účinkovala a účinkuje v muzikálech, jako například Hamlet, Bonnie & Clyde, Mona Lisa, Golem, Jesus Christ Superstar,  Iago a další. V řadě z nich měla či má i hlavní roli. Není divu, že obdržela a zcela oprávněně cenu Thálie 2010 v kategorii Muzikál, opereta a jiné hudebně dramatické žánry.

Sólově vystupuje v různých projektech, ať s kapelou Pájky Pájk či Moondance Orchestra Martina Kumžáka, s různými big bandy, symfonickými orchestry apod. Vystoupila i na Královnách popu v opeře, účastní se různých benefičních koncertů. Slyšet a vidět ji lze i při sledování StarDance aneb když hvězdy tančí.

I když vystudovala obor populární zpěv na Státní konzervatoři v Praze a půl roku studovala na Barklee College of Music v americkém Bostonu, tak kromě popu, zpívá jazz, swing. Má ráda rozmanitost.

Zdroj foto: facebook.com

Dasha a její symphony

Přestože je Dasha vskutku velmi talentovaná a velmi pracovně vytížená, tak své debutové album vydala až v roce 2017. A nyní vydává své druhé album s názvem „Dasha Symphony“. Album vzniklo na přání posluchačů, neboť se jedná převážně o její repertoár, který si fanoušci žádali mít i na hudebním nosiči a moci poslouchat doma či v autě apod.

Zbrusu nové album, které pokřtil před pár dny zpěvák Janek Ledecký obsahuje světové hity nedávné i ty mnohem vzdálenější minulosti, zazpívané mimořádně důstojně. Původním záměrem bylo natočení živé nahrávky, konkrétně se mělo jednat o pořízení záznamu z květnového koncertu v Hradci Králové. K tomu z důvodu pandemie nedošlo. Jakmile ovšem bylo umožněno seskupení více osob, album bylo nahráno. Sice bez publika, ale jak Dasha říká o to s větším nasazením.

Co má společného dcera zpěvačky s Karlem Gottem?

Dasha je pyšnou  maminkou dcery Žofie, která se narodila ve stejný den jako Karel Gott. Zpěvačka prý má pocit, že se bojí o všechny děti na světě. Od narození dcery špatně snáší, když slyší, že se nějakému dítěti něco stalo. Okamžitě si to převádí na sebe. Co se týče výchovy a péče o dceru, tak má zpěvačka největší oporu a pomoc ve svém přítelovi. Rovněž se netají tím, že by Žofince ráda do budoucna pořídila sourozence. Sama zpěvačka pochází ze 6 dětí.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno