Zdroj foto: envato

Kokosový tuk na výrobu mastí a krémů: Nemáte doma co dělat anebo byste chtěli vyzkoušet něco nového? Došel vám oblíbený krém nebo mast? Zkuste si ji vyrobit z jednoduchých ingrediencí.

Co budete na výrobu mastí a krému potřebovat

Na výrobu jakékoliv masti nebo krému budete potřebovat jen dvě ingredience: kokosový tuk a sušenou bylinku. Bylinky vybírejte podle toho, na jaký neduh budete mast používat.

Výběr těch nejvhodnějších bylinek

Na problematickou pleť kojenců a malých dětí, ale i na běžné použití pro všechny věkové kategorie se hodí měsíček lékařský.

Po slunění nebo poštípání hmyzem se hodí levandule lékařská.

Hojivé a prohřívací schopnosti má konopí.

Proti křečím a bolestem břicha použijte heřmánek lékařský.

Zdroj foto: envato

Proč kokosový tuk

Kokosový tuk má výbornou konzistenci a dobře se roztírá. Nezapomeňte jen na to, že kolem 22 °C mění svou konzistenci z pevné na tekutou, to je dobré vědět, když si například chcete vzít mastičku nebo krém na dovolenou. Doma je lepší uchovávat krémy a masti v lednici. Ovšem ani tekutá konzistence neubírá mastem a krémům jejich léčivé schopnosti.

Jak mast/krém vyrobit

Postup výroby je stejný jako u sádla nebo kosmetické vazelíny. Kokosový tuk prostě necháme rozpustit v teplé vodní lázni a přidáme bylinky. Necháme několik hodin táhnout a poté odstavíme. Ještě, než tuk zatuhne, tak celou mast přecedíme, abychom odstranili pevné části. Výluh z bylinek zůstane uchován v příjemně voňavém kokosovém tuku. Slijeme do kelímků, popíšeme a uchováváme v chladu.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno