Zdroj foto: envato

Během karantény nemůžete obvykle chodit příliš ven, ale nějaká výjimka by se našla. Efektivně však můžete cvičit i doma, a to hned několika způsoby. Tak honem na to, ať nezlenivíte.

Cvičení na podložce

Nemusíte mít ani mnoho místa a bude vám stačit cvičební podložka. Takto můžete cvičit jógu, pilates, posilování vlastním tělem. Pokud si nejste cviky jisti, použijte knihu nebo ještě lépe videonávod. Tak si budete moci opravit případné špatné pozice.

Rotoped, běžící pás

Máte-li doma rotoped nebo běžící pás, nemusí vás trápit, že nemůžete ven. Prostě si zaběháte nebo zajezdíte v klidu domova, při poslechu nějaké hudby nebo sledování televize.

Běh v přírodě

Chodit do přírody není zakázáno, a tak vyběhnout do lesa či parku můžete. Pamatujte ale, že musíte mít ochrannou roušku, hodí se jakákoliv bavlněná, přes kterou budete moci dýchat i při běhu. Chráníte tak sebe i ostatní.

Zdroj foto: envato

Jízda na kole

S trochou nadsázky se dá říci, že můžete vyrazit i na kolo, ovšem zase s rouškou. Záleží spíš na vás, jak vám to bude pohodlné.

Cvičení na zahradě

Máte vlastní zahradu? Dejte se do cvičení tam. Můžete využít větší prostor, zkusit třeba aerobik nebo další posilovací cviky. Také se dá hrát badminton, v omezené míře i tenis, pokud máte dost místa. Výhodou je, že cvičíte na čerstvém vzduchu a na vlastní zahradě zatím roušku mít nemusíte.

Cvičení s dětmi

V těchto ztížených podmínkách mohou cvičit i maminky s dětmi. S kočárkem se dá posilovat i na zahradě a při troše šikovnosti třeba na balkoně nebo terase. Doma zase můžete cvičit s miminkem jako se zátěží.

Na pravidelnosti záleží

Nezáleží ani tolik na tom, co cvičíte, ale jak pravidelně. Protože v karanténě stejně nemůžete mnoho věcí dělat, cvičte každý den. Protáhnete si tělo a osvěžíte mysl, což se ostatně po home office a učení s dětmi hodí oboje.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno