Zdroj foto: envato

V dnešní době, kdy nemůžete jen tak na ulici pro věci, které nejsou nezbytně nutné, se můžete více zaměřit na to, co si naopak doma klidně vyrobit můžete. Domácí pleťové masky jsou jen z ověřených zdrojů, neobsahují konzervanty a další přídavné látky a můžete si vyrobit masku přesně na míru.

Na mastnou pleť použijte jablko

Pokud máte mastnou (nebo smíšenou) pleť, nejvhodnějším pomocníkem, kterého nejspíš budete mít vždy po ruce, je jablko. Kromě toho budete potřebovat ještě kelímek plnotučné smetany a polévkovou lžíci olivového oleje. Jablko omyjeme a nastrouháme najemno. Přidáme smetanu a olivový olej a důkladně promícháme. Masku naneste rovnoměrně na celou pleť obličeje a nechte 20 minut působit. Poté smyjte vlažnou vodou. Po chvíli aplikujte hydratační krém. (Pokud celou masku nespotřebujete najednou, můžete ji uchovat v lednici, nejdéle však 5 dní.)

Zdroj foto: pixabay

Na akné je nejlepší aloe vera

Máte doma aloe vera nebo gel z této rostliny? Použijte šťávu z aloe vera nebo hotový gel jako samostatnou masku. Vatovým tamponkem naneste na obličej a nechte působit asi 10 minut. Poté smyjte vlažnou vodou.

Zdroj foto: pixabay

Proti červeným skvrnkám medem a jogurtem

Trápí vás červené skvrnky v obličeji nebo se často červenáte? Zkuste masku ze surovin, které také jistě máte vždy doma (nebo je můžete jít nakoupit i v nouzové situaci). Stačí vám kelímek jogurtu (musí mít pokojovou teplotu) a med. Konzistence masky by měla být taková, že na jednu polévkovou lžíci jogurtu bude jedna polévková lžíce medu. Nechte působit 10 minut a poté za pomoci žínky opatrně smyjte a přitom masírujte obličej. Po masáži je vhodné ošetřit obličej hydratačním krémem.

Zdroj foto: pixabay

Na suchou pleť ovesné vločky

Další surovinou, kterou nejspíš doma máte, jsou ovesné vločky. Musí být přírodní, nijak neupravované. Namočte je na 30 minut do horké vody. Dokud jsou ještě teplé, vmíchejte do nich jednu polévkovou lžíci medu. Nechte vychladnout. Poté již zchladlé použijte na pleťovou masku, nechte aspoň 15 minut působit a smyjte vlažnou vodou. Obličej ošetřete krémem na suchou pleť.

Zdroj foto: pixabay

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno