Zdroj foto: envato

V souvislosti s koronavirem a mimořádnou situací se mnoho maminek (i tatínků) ocitlo v situaci, že musejí najednou zvládat práci z domova, učení s dětmi a další domácí práce, jako je například příprava oběda, jelikož školní jídelna také nefunguje. Zde je pár tipů, jak se to dá zvládnout.

Je potřeba se přizpůsobit

Nemá cenu na vzniklou situaci nadávat a utápět se v pesimistických náladách, je třeba se přizpůsobit. Ostatně tím chráníme hlavně svoje starší příbuzné, pro které je nákaza koronavirem velmi nebezpečná.

Pracovat i učit se dopoledne

Zkuste všechnu práci a učení dát spíše na dopoledne, kdy jste vy i děti odpočinutí. Rozdělte úkoly jak pro sebe, tak pro děti. Děti mohou na úkolech pracovat samostatně, nesmí vás vyrušovat, když budou něco potřebovat, mohou se hlásit jako ve škole.

Čtení a dobrovolné úkoly na odpoledne

Na odpoledne si nechte čtení a jiné dobrovolné úkoly, které mohou dělat děti buď samostatně, anebo jim pomůžete, když už máte svou práci hotovou. Vy si nechte na odpoledne vyřizování e-mailů a telefonátů.

Zdroj foto: pixabay

Využijte online zdrojů

Mnoho zajímavých výukových materiálů najdete i na online zdrojích. Některé vám možná dali sami učitelé. Vyzkoušet můžete: pro menší děti aplikaci www.vcelka.cz (je v současné době zdarma na 6 týdnů právě z důvodu mimořádné situace), pro větší děti aplikaci www.proskoly.cz, jazyky si dobře procvičíte v mobilní aplikaci Duolinguo.

Oběd si uvařte den předem

Abyste dopoledne ještě vařili oběd, to už by se skutečně nedalo zvládnout. Proto si uvařte oběd večer den předem – a ještě lépe na několik dní dopředu. Nebudete se tak zdržovat vařením a jídlo můžete jen ohřívat.

Dostatek vitamínů

Nejen kvůli nákaze, ale i kvůli zvýšení obranyschopnosti obecně byste měli dbát na zvýšený příjem vitamínů a dělat si s dětmi ovocné svačinky během dne a třeba zeleninové saláty večer. Ostatně již je jaro, a tak jistá detoxikace těla je žádoucí.

Udržet nervy na uzdě

Je to náročné, ale dá se to zvládnout, když hlavně vy dospělí udržíte nervy na uzdě. Mezi jednotlivými bloky práce a učení si dávejte přestávky. Jděte se aspoň jednou za den projít do přírody. Pusťte si k práci a učení uklidňující hudbu beze slov. Nějak to zvládnout musíme.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno