Pro maminky na mateřské není vždycky jednoduché vyjít s penězi, zejména pokud jsou na všechno samy. Přestože je v naší zemi po dlouhá léta zaběhlá státní finanční podpora, nemusí vždycky stačit na pokrytí veškerých výdajů. A občas, i přestože se zrovna nenacházíte ve finanční tísni, máte zkrátka chuť dělat něco smysluplného nebo něco, čím se částečně rozptýlíte od svých mateřských povinností. Co všechno můžete dělat z prostředí vašeho domova?

⦁ Pište články, vzdělejte se v oblasti marketingu nebo zkuste založit blog

Pokud jste tvořivá duše, můžete vyzkoušet různé druhy prací, které nevyžadují vaši přítomnost v kanceláři. Některé z takových profesí sice vyžadují počáteční investici v podobě vzdělávacích kurzů nebo knížek, ale rozhodně se vám v budoucnu vyplatí. Na volné noze se můžete uživit jako copywriterka, specialistka na online marketing nebo jako správce sociálních sítí. Pakliže chcete zkusit štěstí a nejde vám tolik o vydělávání jako o rozvoj dovedností, můžete také začít psát blog nebo točit videa na Youtube. To vše ideálně v oblasti, na kterou jste expertka. Co takhle mateřství?

⦁ Zkuste internetový prodej

V současné době existuje několik společností, které nabízejí možnost spolupráce na dálku prostřednictvím propagace a prodeje jejich produktů. Některé z nich částečně vyžadují i osobní schůzky a jiné pouze aktivitu na sociálních sítích.

⦁ Podnikejte online

Pokud si můžete dovolit investovat, můžete také rozjet vlastní podnikání. Ať už se bude jednat o soukromou značku nebo e-shop, to všechno vám může po nějakém čase s trochou šikovnosti začít pěkně vydělávat.

Ať už si vyberete cokoliv, myslete především na to, aby vás práce bavila a především, aby vás nerozptylovala od toho nejdůležitějšího – péče o vaši ratolest.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno