Kariéra je pro vás důležitá, ale jak si pod horou papírů a nekonečnými úkoly od šéfa zachovat zdravý rozum a chladnou hlavu?

Kariéra ano, ale za jakou cenu!

Občas máte pocit, že vám jde z práce hlava kolem a vy jste úplně bez energie, i když si dopřáváte pravidelně každý den osm hodin spánku? Je možné, že je váš současný stav výsledkem pracovního vysílení. Takový stav čas od času prožívá každý z nás, jen pozor, aby netrval moc dlouho.

Naučte se plánovat

Pracovní úkoly si vždy na začátku týdne (když to situace vyžaduje tak každý den) uspořádejte dle důležitosti. Nejdříve se zbavte urgentních úkolů a následně si odškrtejte méně důležité mise. Ráno nebo během dopoledne se také vyplatí pracovat na těžších případech, kdy je vaše tělo a mysl ještě odpočatá. Na odpoledne si pak naplánujte vyřízení mailů, obchodní schůzky nebo další lehčí práci. Tímto stylem si rychleji a bez vynaložení velké energie odškrtnete všechny úkoly a vy budete moci chodit domů z práce s pocitem, že nemáte na druhý den spoustu nedodělaných restů.

Naučte se odměňovat

Máte ráda po odvedené práci chvilku sama pro sebe s šálkem lahodné kávy, odměníte se ráda poslechem oblíbené hudby nebo se potřebujete projít po městě a načerpat energii z výloh? Ať už pro vás slovo odměna znamená cokoli, vaše myšlenky nasměruje daleko od práce a vy si vyčistíte hlavu. Malé odměny fungují mnohem lépe než pilulky proti stresu. Pokud si nedopřejete žádné uvolnění a neuděláte si za celý den ničím radost, brzy pocítíte podráždění a nahromaděný stres vás pohltí pod rouškou nepříjemné deprese.

Naučte se odpočívat

Potřebujete si každý den na pár minut lehnout nebo naopak potřebujete šlápnout do pedálů a vyrazit do terénu? Správná forma odpočinku, která vám vyhovuje nejvíce, je nejlepší naordinovaná antistresová procedura. Když pracujete celý den v kanceláři u počítače, doporučuje se adrenalinový odpočinek. Pokud celý den stojíte na nohou, doporučuje se vám lehká meditace, jóga nebo zapojení mysli. Skvělé jsou také knihy, kulturní akce, umění, společenské hry nebo skupinové lekce.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno