Zamilovala jsem se do učitele svého syna: Již dlouho jsem s Františkem žila sama, prakticky od jeho narození, protože můj partner mne opustil, jakmile zjistil, že jsem těhotná. Náhradu jsem si tehdy nehledala a byla jsem si jistá, že to všechno zvládnu. Ostatně – lepší být sama než s nějakým nevyzrálým mužem, který by mi stejně nakonec byl jen další přítěží.

František je skvělý kluk a parťák do nepohody. Občas se sice na tátu ptá a někdy by si nejraději nějakého náhradního sehnal, ale jinak spolu vycházíme dobře. Ve škole se učí na jedničky, nezlobí a nepere se. Nikdy na něj nejsou stížnosti.

Třídní schůzka

Jednou jsem šla na třídní schůzku, kde nás přivítal jejich nový třídní učitel. Byla jsem ráda, že mají chlapa, protože těch žen ve školství je až příliš a děti pak nemají mužské vzory. Co se však stane, jsem nečekala ani ve snu. Jeho třídní mě doslova uhranul pohledem a já se do něj zamilovala na první pohled jako patnáctiletá holka. Sice jsem si pořád říkala, musíš se chovat jako dospělá, tohle přece není možné, taková láska ani neexistuje, ale nemohla jsem si pomoct. Prostě to tam bylo.

Pozvání, zamilovala se

Láska to zřejmě byla oboustranná, protože za pár dní jsem se dočkala pozvání na kávu. Pan učitel mi zavolal, protože měl moje číslo v seznamu rodičů žáků. A potom přišlo pozvání na večeři. A brzy jsme spolu začali regulérně chodit. Jen o jedno jsem Václava prosila, aby to zatím neříkal Františkovi, protože vůbec nevím, jak by reagoval. Je teď zrovna v takové prepubertě a určitě by mu bylo nepříjemné před spolužáky, že jeho máma chodí s jeho učitelem.

Náš vztah jsme tedy docela dlouhou dobu tajili. Dařilo se to více méně, scházeli jsme se daleko ve městě, většinou ve Václavově bytě, nikdy ne ve škole ani v nějaké restauraci poblíž školy nebo našeho domova. František byl už dávno zvyklý být sám doma po večerech, přes noc jsem ho samozřejmě nenechávala samotného, to ho hlídala babička.

Ale já byla časem nesvá a chtěla jsem mu to aspoň nějak naznačit, ale zároveň ho neztrapňovat, zejména před spolužáky. Taky jsem kolikrát nevěděla co říct, když se ptal, kam zase večer jdu.

Gymnázium

Situace se nakonec vyřešila sama: František se dostal na šestileté gymnázium, a tím pádem už Václav nebyl jeho učitelem. Ještě jsme chvíli počkali a pak vyšli s pravdou ven. Trochu se divil, že to nezjistil dřív, ale pak blahosklonně pokynul hlavou, jako abychom si dělali, co chceme, vždyť jsme dospělí, a hlavně že už Václav není jeho učitel.

Trochu jsem se bála, jak budou vycházet spolu. Ale ukázalo se, že děti Václava brali dobře i jako učitele, protože byl takový „normální“, nebál se přiznat, že něco neví, a taky se jim vždycky omluvil, když udělal nějakou chybu. Takže vztah mého syna a mého nového partnera dopadl taky na jedničku.

Bude svatba?

Teď máme před svatbou a já jsem šťastná, že to takto dopadlo. Kdybych tehdy bývala nešla na tu třídní schůzku, možná bych byla sama pořád.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno