Vánoce, to není jen vizuální a sluchová stránka, ale určitě bychom neměli zapomenout na vůně, které nám dodají to pravé kouzlo svátků. Které jsou ty nejvhodnější? Zde jsou vůně, které by vám doma rozhodně neměly o Vánocích chybět.

Skořice, hřebíček, badyán, vanilka

Vůně, které vám provoní kuchyň, byt i dům již před svátky, jsou právě vůně koření, které použijete na vánoční cukroví. Zatímco skořici, hřebíček a badyán dáte zejména do perníčků, vanilka nesmí chybět ve vanilkových rohlíčcích.

Pomeranč, mandarinka a citrón

Ovoce můžete o Vánocích konzumovat i vystavovat na mísách na stole. Ale již před Vánoci si také můžete nasušit plátky pomerančů, mandarinek nebo citrónů, abyste je pak mohli použít na ozdobení stromečku, lustrů, oken apod.

Jehličí

Vůni jehličí vám doma přinese stromeček a adventní věnec. Kdyby vám to ale nestačilo, použijte aromalampu s éterickým olejem s vůní borového jehličí.

Purpura na plotně

Na plotně nebo třeba i na ústředním topení můžete zahřívat purpuru (na talířku nebo alobalu), která vám vykouzlí to pravé kouzlo Vánoc. A z čeho se vůbec purpura skládá? Obvykle se prodává v sáčku, který obsahuje vonné třísky, bylinky a koření, které jsou typické pro Vánoce – viz výše.

Františky

Zapálit si františka je také takovou vánoční tradicí, která se skládá z dřevěného uhlí, obvykle z lípy, a kadidla, ne všem ale voní. Nejdřív to raději vyzkoušejte venku.

Svařák

Vůně svařeného vína se k Vánocům a zimě hodí bezesporu. Vyzkoušejte třeba pozvat sousedy na sousedské posezení (nebo postání) v předvánočním čase. Svařák vás zahřeje i rozproudí dobrou náladu.

Další vůně

A nebojte se, pokud máte oblíbené jiné vůně, že by se k Vánocům nehodily. Do aromalampy klidně dejte olej ylang-ylang, levanduli nebo rozmarýn. Nejdůležitější je váš dobrý pocit z celé atmosféry, takže s chutí do toho.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno