Zdroj foto: envato

Tělo po porodu by potřebovalo trošku spravit a hodily by se vám i nějaké ty endorfiny. Pohráváte si s myšlenkou, že z komory vytáhnete rotoped a prospějete svému zdraví i postavě. Jednoznačně to udělejte! Ale než na něj euforicky naskočíte, přečtěte si základní informace, které vám pomohou cvičit efektivně.

Výhody rotopedu

Rotoped je vhodný prakticky pro každého. Pokud si však nejste svým zdravotním stavem jistá, zkonzultujte jízdu na něj raději s lékařem.

Cvičení na rotopedu je šetrné ke kloubům, posilujte dolní oblast těla, ve správném postavení zpevňuje svalstvo celého těla, má pozitivní vliv na krevní oběh, tlak a kapacitu plic. Když budete dodržovat správnou tepovou frekvenci, tak na něm dokonce zhubnete.

Nastavení rotopedu

Pro efektivní cvičení je rotoped třeba správně nastavit. Musíte na něm sedět vzpřímeně (nehrbit se) a řídítka držet uvolněnýma, nataženýma rukama. Výška sedla vám musí umožnit mít při jízdě v dolní poloze kolena téměř propnutá (tedy ne úplně pokrčená).

Zdroj foto: envato

Kdy a jak často jezdit?

Pokud chcete co nejvíce spalovat, jezděte ráno, ideálně na lačno. Nemusíte cvičit každý den, dostačující frekvence je 3-5x týdně, přičemž doba, kterou na rotopedu strávíte, by se měla pohybovat mezi půl hodinou a hodinou. Jezdíte-li kratší čas, spálíte maximálně krevní cukr, zatímco tuky zůstanou. Naopak delší než hodinová doba jízdy nepřináší takové benefity, jak by se mohlo zdát, takže to nemusíte přehánět. Před jízdou nezapomeňte na rozhýbání a protažení celého těla.

Jak je to s tepovou frekvencí?

Dobrý rotoped by měl mít snímač tepové frekvence. Vaši orientační maximální tepovou frekvenci vypočítáte tak, že od čísla 226 odečtete svůj věk (muži od čísla 220). Když trénujete na rotopedu, měla by intenzita cvičení dosahovat 55% – 75% vaší maximální tepové frekvence. Jednoduše – při cvičení byste neměli mít problém mluvit.

Teď už vše důležití víte, takže si pusťte oblíbený seriál a hurá jezdit!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno