Zařaďte do svého jídelníčku tyhle chytré potraviny, které skvěle chutnají, dají se použít téměř do všech jídel, zasytí a ještě pomůžou zhubnout!

Zaměřeno na jablka

Už naše babičky říkávaly, že po obědě se má sníst jedno jablko. A měly pravdu! Už jen jedno jablko denně napomůže k tomu, abyste se cítila lépe. Podle nejnovějších studií je v jablku obsažena vláknina pektin, která uvolňuje hormony, navozující pocit nasycení a spokojenosti. Moderní dietologie radí jíst jablko před obědem, protože pak sníte až 200 kalorií méně, než kdybyste si dala pouze samotný oběd.

Všudypřítomná vajíčka

Vajíčka najdeme ve valné většině pokrmů a je to jedině dobře. Vajíčka obsahují velké množství čistých bílkovin, které jsou zdraví prospěšné! Pokud do svého denního jídelníčku zařadíte alespoň jednou vajíčko, sníte o 164 kalorií méně než ti, kteří vajíčko nejedí. Navíc do těla dostanete dostatečné množství bílkovin, které pomohou při hubnutí a formování vaší postavy. Vajíčko se dá použít nejen jako hlavní potravina, ale také jako ozdoba polévek, nebo se dá přidat jako další surovina do salátů či do domácích vaječných těstovin.

Vůně dálek díky cottage

I v současnosti si my v Čechách raději dopřáváme tvaroh, než tolik moderní a ve světě oblíbený cottage. Tento sýr už naštěstí není tak neznámý, dá se sehnat takřka všude. Naučte se ho kupovat jako další nezbytnou surovinu do vaší lednice. Už pouhý jeden hrnek denně tohoto lahodného sýra, který se dá snadno kombinovat s dalšími surovinami, obsahuje skoro 28 gramů bílkovin. Navíc obsahuje kasein, který má blahodárný vliv na zasycení organismu a omezuje hlad.

Moderní žitný chléb

Všude na internetu na nás vykukují články o tom, jak zdravý žitný chléb je. Až půjdete dnes večer do pekárny, sáhněte namísto po houskách po tomto delikátním pečivu. Žitný chléb je skvělou volbou pro ty, co mají hned po snídani opět hlad. Vláknina obsažená v žitném chlebu má stabilizační účinek na metabolismus, proto žitný chléb používejte třeba i při přípravě krutonů do polévek nebo do salátů. Skvělou alternativou jsou žitné lupínky, které se dají dát do jogurtů.

Oblíbené ovesné vločky                                 

Ovesné vločky patří odnepaměti mezi oblíbené pochutiny těch, kteří chtějí zhubnout nějaké to přebytečné kilo. Ovesné vločky totiž obsahují vysoké množství vlákniny. Účinkují tehdy, pokud se smíchají s tekutinami. Tehdy sníží trávení na minimum a zamezují brzkému nástupu hladu. Ovesné vločky se dnes kombinují s moderním müsli, které je připravené v lahodné kombinaci s ořechy, sušeným ovocem, kousky čokolády a dalšími pamlsky.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

1 komentář

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno