Vyvarujte se všech konfliktů, které číhají doslova na každém rohu vaší domácnosti a naučte se jim jednoduše předcházet. Skoncujte s tím, co narušuje váš pohodový vztah. Jak?
Být zamilovaní, žít spolu v jedné domácnosti a nikdy se nehádat. To je krásný sen, realita je však trochu jiná. Společné soužití v jedné domácnosti je někdy nadlidský úkol, zvláště, když jste oba dva tak rozdílní! Potencionální konflikt může číhat doslova na každém kroku a tak je dobré konfliktům předcházet, než jim čelit. Prozradíme vám tři nejčastější nástrahy klidného soužití, na které, když si dáte pozor, budete mít klidnou a spokojenou (alespoň někdy) domácnost.
Naučte se mu důvěřovat a nepodezírejte
Rád si s kamarády jednou týdně zajde do hospody a ve vás hlodá myšlenka, kam to jde, koho potká, s kým se bude nakonec bavit a o čem. Než odejde, položíte mu tisíc otázek a druhý den ho podrobíte důkladnému výslechu, co vlastně včerejší večer zažil.
Nepřehánějte to s kontrolou. A už vůbec nevyvolávejte tlak, pokud vám nechce říkat vše do detailů. Nedůvěra vyvolává u obou partnerů a ve vztahu nedůvěru, která ho pomalu ale jistě ničí. Pokud je vám nepříjemná samota, když váš partner není doma, klidně si vyrazte ven s kamarádkou nebo se jděte projít. Klidně ho na četnější večerní absenci v klidu upozorněte, ale nikdy mu nedělejte žárlivé scény. Takový vztah nemůže dlouhodobě fungovat a vy v něm nebudete nikdy šťastná.
Zkuste ho nedrbat
Máte se svou nejlepší kamarádkou velmi otevřenou diskuzi. Není vám nic nepříjemné s ní řešit a je jedno jestli po telefonu nebo mezi čtyřma očima někde na kafi. Pozor ale, do jaké hloubky s kamarádkou rozebíráte váš intimní a celý partnerský život.
Je samozřejmé, že se chcete o své pocity, zážitky a starosti podělit s někým dalším. Pozor však na to, aby váš vztah nebyl otevřenou knihou, ve které může kdokoli bez okolků číst! Nějaké věci je lepší nechávat jen mezi vámi a partnerem. Jednou by se vám to totiž mohlo nepříjemně vrátit. Nemusíte být tajnůstkářka ani si nemusíte na přímou otázku vymýšlet báchorky. Stačí, když nevyžvaníte úplně všechno.
Naučte se ho vnímat jako člena rodiny
Konečně jste spolu začali žít v jedné domácnosti. Přistěhoval se on k vám nebo vy k němu? Ať je to tak či onak, jedno je jisté. Postupně si začnete předělávat kuchyň podle sebe, upravíte si spíž a přeorganizujete úklidovou komoru. Když se přistěhuje on k vám, také projde váš byt „drobnými“ úpravami, zvláště v oblasti technické místnosti nebo sklepa.
Pokud si zařizujete společnou domácnost a sháníte nový nábytek, váš vztah projde první zatěžkávací zkouškou. Naučte se dělat kompromisy a vybírejte nábytek tak, aby byl nejen praktický (dle jeho názoru) ale také estetický (podle vašeho gusta). Jedině tak budete oba dva spokojení.
Více článků najdete na portálu mamci.cz