Zdroj foto: envato

Když se staneme rodiči, všechno je jinak. A celá rodina si zvyká na nový režim. Není to jen o tom, sžít se s novorozencem. Ale celkově sžít se s novou životní rolí, s tím, že máme nové povinnosti a bohužel (alespoň ze začátku) také méně času na partnera. Muži to mnohdy těžce nesou, i když to nepřiznají. Obzvlášť, pokud se o vás doposud nemuseli s nikým dělit. Pokud máte pocit, že váš partnerský vztah touto změnou / novou životní etapou trpí, dnešní článek je pro vás. Poradíme si, jak si najít čas na partnera i jako máma na plný úvazek.

Pomůže vám režim

Na režimu se samozřejmě musí pracovat. Určitě hned první den po příchodu domů z porodnice nebude vše perfektní a zorganizované a s nějakým tím chaosem počítejte. Ale časem se to jistě zlepší. Díky pravidelnému režimu bude i dítko spokojenější a klidnější a vy budete moci lépe zacházet se svým časem. Kupříkladu pokud dítko půjde každý den po obědě spát, o víkendu tohoto volného času můžete se svým partnerem využít a zařídit si chvilku jen pro vás dva.

Zdroj foto: envato

Vyrazte si na rande – pravidelně!

Není dobré, abyste se najednou se svým mužem potkávali jen doma a stále za stejných okolností – on přijde po těžkém dni z práce a vás uvidí také po perném dni s dítkem doma. A to je vše. Chce to nějaké vystoupení z domácího stereotypu, vyrazit ven, na rande. Zkuste si to nastolit pravidelně, jako takovou vaší tradici – každá druhá sobota v měsíci rande! Samozřejmě babičky (či jiní příbuzní, blízcí), kteří jsou ochotni hlídat, jsou výhodou. Takový luxus ale nemá každý. Pokud ani vy ne, nevěste hlavu. Existují i jiné možnosti. Můžete si zaplatit paní na hlídání a nebo symbolicky zaplatit třeba nějaké studentce, která má ráda děti a ráda si přivydělá.

Zapojte ho

Snažte se partnera také zapojit do aktivit s dítětem. Budete trávit čas společně a semkne vás to všechny. Zkuste vymyslet a naplánovat aktivity, které se dají dělat s dítětem a budou bavit i vás. Co takhle víkendový pobyt na místě, kde bude mít dítko své aktivity (dětské centrum, hřiště) a zároveň si tam budete moci s partnerem užít relax?

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno