Našla jsem si mladšího muže: Byla jsem čerstvě po rozvodu. Děti byly dospělé a měly vlastní rodiny. S manželem už jsme nějakou dobu žili spíše vedle sebe než spolu. Dohodli jsme se tedy na rozvodu. Já zůstala sama a užívala si nově nabyté svobody. Měla jsem několik velmi dobrých kamarádek a žila celkem aktivní život. Práce mě bavila a výplata byla také slušná. Byla jsem opravdu po mnoha letech spokojená. A potom se objevil on.

Láska mezi knihami

Ráda čtu a tak často navštěvuji knihkupectví. Tam jsme se také seznámili. Dali jsme se do řeči ohledně knížek a Ondřej mě pozval na kávu. Chvíli jsem dělala drahoty, od pohledu byl určitě mladší než já, ale potom jsem si řekla, že žijeme jen jednou a o nic přece nejde. Zjistila jsem, že je to příjemný mladík, který to má v hlavě srovnané. Asi mu muselo být jasné, že jsem starší, ale problém to pro něj očividně nebyl. Slovo dalo slovo a já mu dala svůj telefon.

Na další schůzku mě pozval do divadla a následovaly další. I když jsem se tomu bránila a  chtěla si ušetřit zklamání, zamilovala jsem se. Problém by to nebyl, kdyby mi nebylo 51 let a Ondřejovi 38 let. Věkový rozdíl 13 let, pokud je ve vztahu starší žena, přece jen společnost pořád vnímá rozpačitě. Abych řekla pravdu, úplně jsem tomu nedávala naději na nějaký dlouhodobější vztah, spíše jsem si myslela, že jsem pro něj jen povyražení nebo zajímavý úlovek. Kterému muži, by se líbila o 13 let starší žena? Ale mýlila jsem se. Když jsem mu řekla, kolik mi je, tak byl překvapený, myslel si, že jsem mladší, ale problém v tom neviděl. Vždycky tíhnul ke starším ženám. Navíc o sebe pečuji a na svůj věk nevypadám.

Tak jak jsem předpokládala, největší problém nastal v mém okolí. Ondřeje jsem dlouho tajila. Tedy dvě mé nejlepší kamarádky to věděly od začátku a vztah mi schvalovaly. Nejvíce jsem se bála reakce rodiny. Dětem jsem řekla, že mám vztah až po nějaké době. Když jsem přiznala o kolik je mladší, zůstali jak opaření. Dcera se dokonce snažila mi Ondřeje vymlouvat. Prý není určitě normální, když si nabrnkne o tolik starší ženskou nebo je v exekucích a má mě jen pro peníze. A že mě stejně opustí, až zjistí, že chce mít děti. Nic z toho nebyla pravda. Zajištěný je dobře a z předchozího vztahu má pětiletou dceru.

S Ondřejem jsem už rok a půl, bydlíme spolu. Jeho kamarádi mě přijali nebo alespoň nedávají najevo, o kolik jsem starší. Užíváme si života, cestujeme, zkrátka jsme šťastní. Syn už to nějak vstřebal, ale s dcerou vztah ochladnul, přijede jen zřídka. Mrzí mě to, musí vidět, že jsem šťastná a Ondřej je bezvadný muž, ale myslím, že i já mám právo na hezký život. I v okolí se našlo pár lidí, kteří se nám vysmívají, ale nevšímáme si jich. Že mě může za pár let opustit třeba kvůli mladší ženě? Ano, i to se může stát, ale teď si tím nechci kazit to hezké, co máme.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno