Nemáte chuť cokoli dělat, nikam se vám nechce chodit, máte pochmurnou náladu, málo energie a navíc se vám stýská po teplém počasí a letní dovolené? Pak máte možná příznaky klasické podzimní deprese.

Podzim je doba, kdy se venku výrazně ochlazuje, dny se krátí a je dříve tma a spoustě lidem to nevyhovuje a tak zažívají tyto pocity… Co takhle využít tyto předvánoční měsíce spíše k nalezení klidu, inspirace a odpočinku? Přináším vám x tipy, jak zvítězit nad podzimním splínem a vytvořit si příjemnou atmosféru.

Zpomalte

Máte méně energie a nejradši byste se ve volných chvílích povalovala s knihou na gauči? No a? Prvním krokem k lepší náladě by mělo být sebepřijetí a respektování svých pocitů. Nevyčítejte si, že jste snad „líná“, ale vezměte tyto pocity, jako signál, že potřebujete zpomalit. Dopřejte si lenošení u oblíbeného seriálu, přečtěte si konečně tu knihu, která vám leží už půl roku v šuplíku, relaxujte!

Vystavujte se slunci

Ano, já vím… Na podzim je ho málo a dny se nám krátí, ale přesto – jakmile vysvitne, běžte si ho užít a hned se budete cítit lépe! A jako bonus to můžete zkombinovat s nejlepším přírodním antidepresivem – sportem. Co takhle jít si zaběhat na čerstvý vzduch?

Nebojte se barev!

Podzim je krásné barevné období a tak se přestaňte zahalovat do nudné černé. Vždyť veselé barvičky zlepšují náladu! Podívejte se ve svém šatníku po nějakém výraznějším kousku a nebo ještě lépe – spravte si náladu nákupy!

Strava

Možná ještě nevíte, že dobrá nálada se odvíjí i od vašeho stravování. Omezte cukry a kofein. Naopak vyhledávejte potraviny, které vám dodají energii, jako např. ořechy a semínka, listová zelenina, ovoce (borůvky, avokádo, banány), luštěniny, vejce, losos…

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno