Máte harmonický vztah, stále svého partnera milujete a on miluje vás, ale přesto máte vtíravý pocit, že to není ono a že se možná trochu nudíte? Stereotyp, zajeté koleje, zvyk… V dlouhodobém vztahu jsou tyto pocity nevyhnutelné a naprosto normální.

Na jednu stranu jsou tyto aspekty dlouhodobého vztahu i přínosné, jelikož se v nich odráží jistota a stabilita, na stranu druhou se nám občas přirozeně zasteskne po něčem vzrušujícím a novém. V žádném případě se nemusíte stydět za to, že se takto cítíte a neznamená to, že byste svého partnera měla snad méně ráda – zkrátka to k několikaletému soužití tak nějak patří. A mám pro vás dobrou zprávu – vždycky existují způsoby, jak partnerství oživit, vlít mu zase novou krev do žil a jednoduše se zase bavit! Poradíme vám, jak na to!

1. rande

Co takhle si udělat takový návrat do minulosti? Návrat do doby, kdy bylo ještě vše nové a vzrušující? Můžete si zkusit hrát a nafingovat si vaše první rande. Můžete zůstat jen u toho, že se vrátíte na stejné místo, kde jste se poprvé sešli a nebo se do toho můžete ponořit a doslova si spolu hrát. Předstírejte, že se teprve poznáváte, svádějte a nechte se dobývat. Zaručeně to bude zábava a společná zábava a legrace je to, co nudný stereotyp potřebuje.

Společný koníček!

Dle mého názoru je velmi důležité, aby měli partneři nějaký společný koníček. To, že jsou dva lidé vedle sebe, ještě neznamená, že si jsou blízcí. Pokud spolu řešíte převážně provozní věci a koníčky máte jen striktně rozdělené, čtěte dál. Společný koníček je způsob, jak zkvalitnit společně strávený čas a vymanit se stereotypu a více se sblížit. Nezáleží na tom, zda půjde o sport, nějakou kreativní činnost či navštěvování kultury, důležité jsou společné zážitky a sdílení, jež sebou společný koníček přináší.

Láska prochází žaludkem

Existuje nějaký netradiční pokrm, který byste chtěli vyzkoušet? Můžete tedy zajít do nějaké nejlépe vyhlášené restaurace, kde si svůj gastronomický sen splníte. A nebo ještě lépe se pokuste připravit si pokrm doma společně s partnerem. Určitě si užijete spoustu zábavy a potěšíte i své chuťové pohárky.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno