Chtěla byste v následujícím měsíci shodit několik kilo, ale odmítáte se pouštět do diet, které nemáte ověřené? Zaměřte se na tyhle maličkosti, se kterými se zbavíte přebytečných kil mnohem snáz!

Nedávejte si konkrétní cíle

Mnoho žen se při hubnutí dopouští velké chyby. A to v případě, že si na začátku řeknou, že zhubne třeba deset kilo. Kolik doopravdy zhubneme nezáleží na našem přání, ale na tom, jakou máme přebytečnou váhu a jak rychlý metabolismus máme. Každý člověk je individuální, proto když se kolegyni povedlo minulý měsíc shodit pět kilo, vám se klidně může povést shodit i šest, nebo dokonce jen dvě. Zdravé hubnutí pro organismus je půl kila za týden.

Měsíční hubnoucí terapie

Než se pustíte do spalování přebytečných kalorií, projděte si svůj dosavadní životní styl a na ten se zaměřte. Ze začátku je třeba, zbavit se všech špatných návyků. Pokud milujete večeře ve fast foodech, ráda večer sedíte u počítače nebo popíjíte svůj oblíbený cider, zbystřete.

Každé hubnutí je složené na tom, co jíte a jaké návyky během dne máte. Zaměřte se proto na svou životosprávu, omezte sacharidy, vyhýbejte se přílohám. Do svého životního rytmu zapojte hodně sportovních aktivit, upravte jídelníček tak, abyste měla dostatečný přísun tekutin – ideálně vody a bílé pečivo nahraďte celozrnným.

Nic z toho, co jste si naordinovala hned první den, nesmíte během celého měsíce opomenout. Jedině pevná vůle a opravdová píle přinese udržitelný výsledek!

Jakých chyb se dopouštíme v našem životním stylu

Při hubnutí se většina z nás nevědomky dopouští celé řady chyb a výsledkem je neúplná terapie nebo dokonce jojo efekt. Myslete na to, že při hubnutí je především pravidelná strava velmi důležitá. Proto si klidně prvních pár týdnů nastavte upomínku, kdy se máte příště opět najíst. Později si tělo samo o svou dávku energie samo řekne.

Při hubnutí musíte být trpěliví. Rozhodně není třeba se každý den (i několikrát!) vážit. Váhu schovejte na několik týdnů do skříně. Všechny své aktivity dělejte s dostatečnou energií. Rozpohybovat se můžete i při domácím úklidu, například tancem při poslechu vaší oblíbené hudby! A v neposlední řadě se nesmí zapomínat na pitný režim, který napomůže odplavit z těla jedovaté látky.

Pozor na konzumaci alkoholu

Při hubnutí se vyhýbejte konzumaci kteréhokoli alkoholu. I ve sklence červeného vína je obsaženo příliš mnoho kalorií, kterých se pak budete muset druhý den horko těžko zbavovat. Pokud už si nějaký ten prohřešek dopřejete, nezapomeňte jej doplnit o čistou vodu.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno