Vypracujte si během krátké chvíle krásně pevný zadek s dokonalým tvarem. Chcete se chlubit krásně pevným pozadím bez celulitidy? Poradíme vám osvědčené fígle, jak toho dosáhnout v krátkém čase! Ideální cviky pro dokonalý zadeček jsou dřepy, výkopy, výpady a výskoky, ale většina z nás ani netuší, že mnoho věcí děláme špatně. Výsledkem jsou hodiny dřiny s nulovým efektem a nakonec vše zameteme pod koberec kvůli ztracené motivaci. Jak dosáhnout dokonale krásných tvarů?

Cvičte pravidelně

Patříte mezi ty, které mají permanentku do fitka, kam ale jdete jednou za čas, protože nestíháte nebo razíte teorii, že dělat něco občas je lepší, než nedělat nikdy nic? To je sice pravda, ale z hlediska posilování svalů a tvarování dokonalých křivek je cvičení jednou týdně téměř nezanedbatelné. Sice přijdete na jiné myšlenky, ale pro tvarování partií je to zoufale málo. Chcete-li dosáhnout viditelných výsledků, budete muset intenzitu a především intervaly cvičení zintenzivnit alespoň dvojnásobně. A nemusíte nutně chodit do fitness! Stačí, když budete cvičit doma.

Vsaďte na kardio cvičení

Cvičení, které nejlépe spaluje přebytečné tuky, je kardio cvičení. Při cvičení kardia však pozor na intenzitu a časové intervaly cvičení. Pokud nechcete viditelně zhubnout, ale potřebujete své tělo dostat do krásné podoby, s kardio cvičením opatrně. To obírá o svaly, díky čemuž bude zadeček placatý. Proto kardio cvičení střídejte s posilováním.

Posilování má svá pravidla

Dřepy a výpady jsou pro formování postavy skvělými cviky, když se však dělají správně. Při posilování je důležité dodržovat několik základních pravidel. Nohy musí být vždy ve správné poloze. Chodidla se musí celá dotýkat země. U dřepů dodržujte roztažení nohou na šířku pánve a nezapomínejte na rovná záda. U výpadů zase sledujte, aby byly nohy v jedné rovině a záda opět dokonale rovná.

Než abyste denně udělali padesát výpadů a dřepů, raději udělejte pouze polovinu, ale správně a poctivě. Postupně si vaše tělo na nové cviky přivykne a klidně budete moci zvládat i větší počet cviků najednou. A hlavně bude cvičení vidět!

Nezapomínejte na odpočinek

Už víte, že cvičení se má dělat poctivě, raději v menších dávkách ale intenzivně. Pro krásný a pevný zadeček musíte střídat kardio cvičení s posilováním. Ale u cvičení je třeba dbát také na regeneraci svalů. Proto se zaměřte na dny, kdy si od cvičení dáte pauzu. Odpočinek je totiž pro svaly velmi důležitý, aby mohly růst a tvarovat se. Potřebují také čas na regeneraci. Pokud jim nedopřejete čas, můžete si svaly přetáhnout a může dojít k nechtěnému poranění.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno