Máte každé ráno opuchlé a unavené oči, kruhy pod očima a nepříjemně vás oči pálí? Poradíme vám pár zázračných fíglů, které na unavené oči stoprocentně fungují!

Znáte to. Na dostatek spánku nemáte čas a místo relaxace v přírodě celý den koukáte do počítače. Jak tedy máte vyzrát nad pocitem unavených očí? Poradíme vám jednoduché triky, díky kterým se zbavíte nevzhledných kruhů pod očima a zároveň budete vypadat odpočatě.

Vyhýbejte se nadměrnému pití kávy a čaje

Po probdělé noci má každý z nás tendenci sáhnout po šálku pořádně silné kávy. Ta vám ale opuchlá místa na obličeji nevyžehlí. Čaj můžete použít, ale jako praktický obklad na oči. Vymačkaný pytlík s černým čajem dejte na několik minut do mrazáku a sáčky potom přiložte na unavené oči. Čaj vytáhne únavu, rozzáří pohled a stáhne opuchliny. Pokud potřebujete rozproudit svůj lymfatický systém, pak sáhněte po sklenici teplé vody s čerstvě vymačkanou šťávou z citronu.

Kruhy pod očima korektorem nezamaskujete

Korektor je skvělá pomůcka pro zamaskování nevzhledných tmavých kruhů pod očima. Pokud ale zvolíte špatný odstín korektoru, naděláte více škody, jak užitku. Tmavší odstín opuchlá místa ještě více zvýrazní. Korektor proto volte v co nejpřesnějším odstínu s vaší pletí. Nezapomínejte, že v průběhu roku se vaše pleť mění, proto měňte i používaný korektor. Použijete přitom na co nejlehčí texturu. Při nanášení vsaďte na prsty, kterými líčidlo dobře vklepáte a rovnoměrně tedy nanesete.

Vsaďte na správná líčidla

Bez líčidel se dnes neobejdeme. Proto už při koupi myslete na kvalitní líčidla, která vás nejen zkrášlí, ale také neublíží vaší pleti. Když používáte stíny, pak se vyvarujte příliš tmavých a matných. Šedé a fialové odstíny zdůrazní tmavé neduhy pod očima a také váčky. Skvělou volbou jsou jemné tóny, světlé stíny a lesklý efekt. Dobrou volbou je zlatá nebo perlová barva. Pokud chcete odvést pozornost od unavených očí, zvýrazněte své řasy nebo použijte řasy umělé.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno