Léto se kvapem blíží a s ním i sezóna koupání. Kdekdo nabral během zimních měsíců nějaký špíček navíc a ne každý se během jara dostal úplně do formy. Přináším několik fíglů na dokonalé břišní křivky, které zalahodí oku každého muže. Cviky na pevné břicho jsou tu.

Břicho? Nejproblematičtější partie

Čtou-li řádky mladé dvacetileté slečny, které se pyšní dokonalými křivkami, nebudou mít asi potřebu se huntovat u cvičení a dbát na příjem kalorií. Shlédne-li však tento článek dvojnásobná maminka, která denně vidí, jaká paseka jí zůstala po dvou těhotenstvích a následných porodech, možná se ráda začte dál.

Oblast břicha a břišních partií obecně bývá nejkritičtějším místem celé ženské postavy. Nehledě na to, zda byla žena těhotná či nikoli. Postupem času, vlivem hormonálních změn a sníženého metabolismu dochází k nežádoucímu ukládání tuku, a to právě v oblasti břicha. Přičteme-i k tomu sedavé zaměstnání, stresové situace, výchovu dětí a občas i nezbedného manžela, pohoda je jaksi v nedohlednu, tudíž i nálada na dokonalé křivky mizí.

Důležité, vlastně nejdůležitější, před samotným cvičením a snahou dostat své tělo do formy, je však srovnání si pozitivních myšlenek v hlavě. Jedině správně nastolená hladina „šťastných“ hormonů, jako je dopamin a serotonin, nám dokážou vštípit ten jediný a správný důvod cvičit. Tedy ten, že veškerou snahu a píli k formování problematických partií děláte jen a hlavně kvůli sobě. Ne kvůli posměvačné kolegyni z práce, ne kvůli uštěpačnému manželovi nebo džínám, do kterých se už nedostanete. Dojde-li vám, že veškerou snahu obětujete jen pro sebe, pro svoje štěstí a krásné křivky, pro vlastní pocit spokojenosti a pro uspokojení vlastní potřeby, pak teprve můžete začít cvičit a hýbat se.

Snadné cviky, to se jen zdá…

První cvik na posílení břišních svalů se provádí s pokrčenými koleny na rovné podložce. Uvolněte tělo, ruce položte podél těla, chodidla mají mezi sebou asi 10 cm mezeru a bedra tlačte k podložce. Cvik začínáte tak, že hlava i ramena spočívají na podložce. Poté uchopte oběma rukama vnitřní strany stehen a snažte se tlačit lokty směrem vzhůru, abyste cítili mezi lopatkami napětí. Pevně se držte stehen a pomalu zvedněte hlavu do výše hrudníku. Bedra jsou však stále přikovaná k podložce.

Poté stehna pusťte a předpažte. Paže spolu se stehny tvoří rovnoběžnou osu. V tomto postavení nesmí hlava klesnout k podložce. Zároveň však právě teď dochází k těžké fázi cviku. V této poloze posuňte výše, cca o 1 cm, hlavu, paže a ramena a poté opět o 1 cm klesněte. Takto pohybujte horní polovinou těla tam a zpět (nahoru a dolů) vždy pouze o 1 cm. Důležité je, abyste nedělali žádné prudké pohyby. Je žádoucí vydržet tento cvik provádět alespoň 50x a pak postupně přidávat, na cca 100 opakování denně. Ale jste-li začátečník, budete cítit napětí v šíji, bolest v oblasti břicha, ztuhlost svalů. Proto cvik přerušte, opatrně a pomalu si lehejte zpět na podložku a po odpočinku cvik začněte provádět opět od začátku.

Druhý cvik provádějte tak, že si nejdříve lehněte na podložku a zvedněte natažené dolní končetiny co nejvýše. Poté rukama uchopte z vnější strany stehna. Najednou uvidíte, jak vaše lokty a ramena utvoří kruh. Poté zvedněte hlavu s rameny co nejvýše ke kolenům, ale jenom po pocit první nepohody. Bedra zůstávají přitisknutá na podložce. Potom pusťte rukama stehna a předpažte.

Jakmile předpažíte, postupujte stejně jak u prvního cviku. Pohupujte horní polovinou těla vždy o 1 cm dolů a pak zase o 1 cm nahoru. Počet opakování by neměl klesnout pod 50, ale v případě začátečníků budou zpočátku nutné oddechové pauzy. Nejste-li schopny cvik zvládnout, zkuste si dolní končetiny pokrčit, cvik vám půjde provést snadněji a efekt je téměř stejný.

Posilováním břicha neprocvičujete jen břicho

Oba cviky se mohou pyšnit skvělými účinky na oblast břišních svalů, ale působí i na ostatní části těla. Uvolňují napětí šíje, prodlužují krk, uvolňují ztuhlé svaly mezi lopatkami, zpevňují prsní svaly, zmírňují menstruační křeče, odstraňují dvojitou bradu, blahodárně působí na kardiovaskulární systém, snižují chuť k jídlu a v neposlední řadě, zvyšují chuť na sex. Rozprouděním krve v těle a protahováním různých svalových skupin se také dostaví jistý relax a vyplavením hormonů dobré nálady, doje k jejímu navození.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno