Krásné pěstěné nehty jsou vaší vizitkou. Jak ale docílit toho, aby byly silné a neměly tendenci k lámání? Odpověď je jednoduchá. Používejte podkladový lak.

Na první pohled sice není podkladový lak vidět, ale bez něho se žádné krásné nehty neobjedou. Víme, proč je důležité ho mít a proč je nutná jeho aplikace při každém lakování nehtů.

Správný výběr podkladového laku

Jak už je tomu zvykem, podkladových laků je na trhu celá řada. Každá značka se předhání v jeho vlastnostech. Ta nejzákladnější je však u každého podkladového laku stejná. Má vytvořit správný poklad pod barevný lak. Díky tomu barevná vrstva na nehtu lépe přilne a déle vydrží.

Podkladový lak navíc plní funkci „penetrace“ a vyhlazení povrchu. Dobré podklady dále nehty zpevní, dodají potřebnou dávku vitamínů a zregenerují je. Některé penetrační laky v sobě mají fialové pigmenty, které pak mají funkci optického zbělení nehtů.

Ochrání nehty proti zabarvení

Ochranná vrstva podkladového laku plní také funkci napuštění všech pórů v nehtu. Díky tomu pak můžete bez starostí použít jakýkoliv barevný lak, aniž by se tmavé pigmenty dostaly přímo do nehtu. Tím ochráníte svůj nehet nechtěnému zažloutnutí, které se jen velmi těžko odstraňuje.

Jak nanášet podkladový lak

Než budete nanášet první vrstvu laku, tedy toho podkladového, tak nehty zbavte mastnoty, pečlivě je osušte a předem důkladně zbruste do požadovaného tvaru. Pak naneste vrstvu podkladového laku a poté naneste dvě vrstvy barevné laku. Ten můžete nakonec ještě zpevnit vrchním lakem.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno