Máte sezónní alergie? Tak to jistě víte, jak taková alergie dokáže člověka  potrápit.

Kýchání, svědění očí, tlak v dutinách, všechny tyto příznaky mohou být nesnesitelné. Určitě jste se pokoušeli tyto potíže řešit různými léky. V tomto článku vám představíme přírodní antihistaminika proti alergické rýmě, které zmírní vaše příznaky.

Funkce antihistminik

Vaše alergie je reakce na nějakou látku, která je pro naše tělo jinak neškodná. Látky jako pyl, nebo prach přichází do kontaktu se sliznicí v nosu, krku, ústech, žaludku, plicích a střevech a tím se uvolňuje histamin.

Histamin je protein, který může za vaše alergické příznaky. Antihistaminika se snaží zastavit histamin a tím zmírnit alergickou reakci. Existují určité potraviny, které mohou mít podobné účinky na pozastavení histaminu.

Těmi jsou například:

Kopřiva dvoudomá

Kopřiva dvoudomá je jedním z účinných přírodních antihistaminik. Příznaky rýmy ničí mrazem vysušené kopřivy. Kopřivu zakoupíte v lékárnách, nebo obchodech se zdravou výživou.

Quercetin

Je antioxidant, který se vyskytuje v cibuli, jablkách, a jiných přírodních produktech. Quercetin můžete koupit jako doplněk, nebo přidejte do vaši stravy více potravin s quercetinem.

Vitamín C

Vitamín C je velmi známé přírodní antihistaminikum. Tento vitamín se vyskytuje v mnohé zelenině a ovoci, ale také jej můžete pořídit v doplňkové formě. Doporučené množství jsou 2 mg denně.

Bromelain

Bromelin je enzym, který se převážně vyskytuje v ananasu, ale můžete jej najít i v doplňkové formě. Bromelin je velice účinný v boji proti zánětům spojených s alergiemi a respiračních potížích.

Pokud trpíte těmito alergiemi, může se vám zdát, že žádné řešení snad neexistuje. Kombinace přírodních léků a pokud je to možné, vyhýbat se alergenům, vám pomůže v tomto boji.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno