Zvědavost mě připravila o manželství: Pálí ji dobré bydlo – také jste tohle přísloví nikdy nechápali? Jak může být někdo nespokojený, když se mu všechno okolo daří? No opravdu, proč? Na to se ptám sama sebe dodnes.

Ano, je pravda, že jsem do vztahu skočila opravdu rovnýma nohama. Přemysl byl moje první známost a bylo mi čerstvých 18, když jsem s ním otěhotněla. Ale přesto jsem toho rozhodnutí nikdy nelitovala. Začátky sice byly krušné, ale postupně jsme se zmohli na malý domeček a k holčičce Ivance pořídili ještě dva bratříčky.

Všechno bylo fajn, ale červíček hlodal

Opravdu jsem si nemohla na nic stěžovat. Přéma pěkně vydělával, sex byl úžasný, skoro veškerý svůj volný čas věnoval rodině, neohlížel se po jiných ženách a pomáhal mi i doma – zvlášť poté, co jsem nastoupila do práce.

V kanceláři se mi líbilo. Mateřská byla dlouhá a podívat se po dlouhé době zase mezi lidi bylo skvělé. A po několika letech mě dokonce přeřadili na lepší pozici. Musela jsem se sice sžít s úplně novým týmem (pracuji na projektech jako jejich koordinátorka), ale vůbec to nebyl problém. Samí mladí kluci a jen jedna další paní – tedy spíše slečna, která by mi klidně mohla dělat mladší sestru.

Zakoukal se do mě kolega

Dvě ženy v jinak mužském kolektivu jsou buď podceňované, nebo rozmazlované a pro nás rozhodně platilo to druhé. O pozvání na kávu nebyla nouze, sem tam za nás někdo zatáhl i obědy a tak. Myslím, že k tomu hodně přispívá povaha našeho šéfa, který je od přírody gentleman a nestydí se to dát najevo. A naši hoši to po něm přebírají.

U Mirka však tyhle službičky a úslužnosti po čase přesáhly normální mez. Bylo vidět, jak se po mně dívá, nadbíhá mi, snaží se vyhledávat chvíle, kdy jsme o samotě. Ne, že by nebyl pěkný, vlastně se mi moc líbil. Ale doma jsem byla spokojená, tak proč lovit jinde. Ale občas mě přece jen napadlo, jaký by asi byl sex s někým jiným. Uměl by jiné triky? Bylo by to lepší, rychlejší, vášnivější?

zvědavost mě připravila o manželství
zvědavost mě připravila o manželství

A pak přišel vánoční večírek. Opila jsem a Mirkovi tak nedělalo větší problém ukecat mě na společný hotelový pokoj. Přišlo mi to jako skvělý nápad – takové splnění mého snu. Navíc byly Vánoce, tak proč bych si nemohla dát dárek! V posteli jsme skončili hned, ale sex za nic nestál. Ne, že bych se nedokázala uvolnit, ale Mirek to prostě neuměl. Nedala jsem nic najevo, ale uvnitř se zařekla, že jednou to stačí. Manžel je super, tohle mu přece neudělám.
Nedělalo mi tedy problém dělat potom ve firmě, jakoby se nic nestalo. A když Mirek moc naléhal, hodně nepěkně jsem se na něj obořila. A to byla chyba.

Mirek mi za žárlivosti rozbil vztah

Ukázalo se, že Mirek mě jako náhodnou známost nevnímá. Možná doufal, že si k němu najdu cestu, až mě manžel opustí – což se opravdu stalo. Ten prevít si mě totiž vyfotil nahou v posteli, když jsem spala a fotku poslal manželovi a s pěkně peprným komentářem. Marně jsem vysvětlovala, že v tom hrál roli alkohol, že mě to strašně moc mrzí a už se to nikdy nebude opakovat.

Přéma byl neoblomný. Zklamala jsem ho, zneužila jeho důvěru – a on mi přitom dal všechno. Mlčela jsem a věděla, že má pravdu. Rozvedli jsme se. Dům mi zůstal, na děti přispívá a vídá je jednou za měsíc. Ale já jsem zoufalá. Pro jednu malou chybu jsem přišla o všechno. Chtěla jsem víc a nemám nic. Ani práci ne, takže nějak přežívám. Po té eskapádě jsem totiž nemohla s Mirkem zůstat v jedné firmě.

Už jsem se snažila Přému i odprosit. Vždyť bychom to mohli zkusit znovu, ale jasně mi řekl, že už mě nechce nikdy vidět. Ale já ho pořád tak miluju! Copak pro nás už opravdu není žádná cesta? Udělala bych cokoli, jen aby mi zase odpustil, ale tak nějak podvědomě tuším, že by to nemělo smysl.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno