Zamilovala jsem se do svého profesora: Je to možná klišé, že se profesor zamiluje do své studentky, nebo studentka do profesora. Ani nevím, u koho z nás dvou vznikla ta náklonnost jako první. Avšak kromě krásných chvil nám to přineslo i mnoho nenávisti a pomluv od ostatních.

Střední škola

Když jsem nastoupila na střední ekonomickou školu, byla jsem takové ošklivé káčátko. Těžko by si mě všimli kluci z ročníku, nebo dokonce starší spolužáci či nějaký profesor. Jenže za 2 roky na škole jsem dospěla, vyspěla a vyrostla ze mě téměř „miss třídy“. Holky mi záviděly, kluci z nejvyšších ročníků mi nadbíhali.

Profesor angličtiny

Jenže já se zamilovala úplně jinde. A moc a bezhlavě. Byl to náš profesor angličtiny, kterému bylo asi třicet, byl svobodný a doufala jsem, že je i bez vážného vztahu. Celé hodiny angličtiny jsem se na něj vydržela zamilovaně koukat, akorát když se on podíval na mě, tak jsem sklopila oči.

Přání o Vánocích

Před Vánoci jsem se ho snažila poprvé oslovit, a to anglickým přáníčkem, které jsem mu poslala. Nijak na to nereagoval, ale já své plány spřádala dál. Blížil se totiž lyžák a on s námi jako mladý instruktor měl jet taky.

První pusa

Na lyžáku se k nám učitel choval o poznání přátelštěji, než tomu bylo ve škole. Já si s ním často povídala a na jedné lyžařské výpravě na běžkách, kdy jsem se skoro ztratila a on mě našel, jsme si dali první pusu.

Po lyžáku

Po návratu z lyžáku už jsem se k němu nemohla chovat jako dřív, protože tam přece byla ta pusa. I on se na mě často díval – častěji než na kohokoliv ze třídy. Domluvili jsme si schůzku. A také jsme se sešli – v kavárně ve městě. Bohužel nás přitom viděly nejen moje kamarádky, ale i někteří členové učitelského sboru.

Vyšetřování

A tak ačkoliv se mezi námi ještě nic důvěrnějšího neodehrálo, už začalo ve škole vyšetřování. Vyptávání nebralo konce: já byla na koberečku u třídní, pak v ředitelně. Marek (můj učitel) dostal podmínku přímo od ředitelky: Buď se se mnou přestane vídat, nebo dostane vyhazov. A to přesto, že učitelů angličtiny je opravdu nedostatek.

Pomsta

Jenže my se vídat nepřestali, i když jsme to dokonale maskovali. Scházeli jsme se jen u něho v bytě. Avšak jednou nás při cestě do bytu viděla moje spolužačka a samozřejmě si to nenechala pro sebe. Já dostala třídní důtku a Marek výpověď.

Jak to pokračovalo

Kupodivu nás to víc sblížilo, než rozdělilo. Když teď Marek nebyl můj profesor, mohla jsem se s ním scházet zcela beztrestně. On si našel práci v jazykovce a tím získal i větší peníze. Já mám rok do maturity a pak bych chtěla studovat taky angličtinu. Možná se spolu sejdeme na jedné jazykovce. Lásku nám nic nezkazilo – ani pomstychtivost kamarádů a kolegů, ani poněkud upjaté školní prostředí…

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno