Zima je obdobím, které dává naší kráse opravdu zabrat. Proto má zimní líčení svá jasná pravidla, která budete-li dodržovat, dosáhnete dokonalého výsledku. Budete upravená a svěží a navíc vaše pleť nebude trpět.

Ochranná vrstva

V zimě pokožka nadměrně promrzá, čímž dochází k jejímu začervenání a vysušení. Proto je ochranná vrstva naprostý základ, kterým předejdete poškození pleti. V první řadě na pleť naneste kvalitní hydratační krém a poté make-up. V tomto případě má make-up nejen estetické uplatnění, ale také praktické, neboť zamezí pronikání chladu do svrchních vrstev kůže.

Jaký make-up je vhodný?

Do chladného počasí jsou všeobecně lepší spíše lehčí krémové make-upy s malým obsahem pudru. Hutným a velmi krycím se raději vyhněte.

Správné nanášení je stěžejní

Jestliže běžně používáte na nanášení make-upu houbičku nebo štětec, doporučuji to nechat na letní měsíce a v zimě vsadit raději na prsty. Často vídám chybu nanášení make-upu tahem. Raději ho jemně vklepávejte prsty do kůže. Jednak takto dosáhnete přirozenějšího výsledku, ale především se díky tomu tvář dobře prokrví, což také může zamezit možnému zarudnutí z mrazu.

Jděte do barev!

Podzimní líčení si přímo říká o barvy, jak na očích, tak na rtech! Nebojte se tedy sáhnout po paletkách, kde dominují zemité odstíny. Skvělá je hnědá, vínová, tmavě modrá, či khaki. Kouřové líčení zvládnete snadno a rychle! Postačí vám k tomu dva až tři stíny, které zapracujete do sebe a vystínujete. I při volbě rtěnek vsaďte na výrazné barvy – je libo rudá, fialová či purpurová? Jen na chvilku schovejte do šuplíku lesklé pomády a utlumte výraznost barev matnou texturou. Matné rtěnky na podzim frčí! Jen je potřeba mít hydratované rty, aby pod rtěnkou neprosvítaly nehezké šupinky.

Dejte si na čas

Po nalíčení počkejte alespoň 15 minut, než vyrazíte ven. Jednotlivé vrstvy líčidel potřebují trochu času, aby dobře přilnuly k pleti. Pokud ihned po nalíčení vylezete z vyhřáté místnosti do mrazu, na líčení to bude znát.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno