Meditace je v dnešní uspěchané době stále více skloňovaným pojmem a mnoho lidí se jí již také prakticky věnuje. Takže pokud jste ji ještě nevyzkoušeli, ale uvažujete o ní, máme pro vás pár rad, které by vám v začátku mohly pomoci.

Zvolte vhodné prostředí

Abyste mohli v klidu a nerušeně meditovat, vyberte si klidné prostředí. Zvolte takovou místnost, kde vás nebude rušit okolní hluk (z ulice, vedlejšího bytu apod.), kde nebude mnoho elektronických přístrojů (nebo budou vypnuté) a kde si můžete i přistínit žaluziemi, pokud to budete potřebovat.

Zvolte pohodlné oblečení

Pro klidnou a uvolněnou meditaci je dobré mít volné oblečení, nejlépe splývavé. Hodí se třeba váš cvičební úbor na jógu.

Připravte si prostor na meditaci

Můžete si zapálit vonnou svíčku, kadidlo, nebo třeba nalít levandulový olej do aromalampy. Stejně tak vám při meditaci pomůže relaxační či meditační hudba, kterou si pustíte jen potichu. Velmi uklidňující je i zvuk tekoucí vody z domácí fontánky.

Meditujte každý den

Dejte si závazek, že budete meditovat denně, i kdyby to mělo být jen 5 minut. Tento čas můžete postupně zvyšovat, ale nikdy byste neměli vynechat. Z hlediska denního režimu je vcelku jedno, kdy budete meditaci praktikovat: Pokud budete meditovat ráno, zbavíte se stresu předem a nastartujete si poklidný den. Pokud budete meditovat večer, můžete se zase zbavit stresu, který jste přes den prožili.

Zaměřte se na dýchání

Zpočátku vám může pomoci, když se jen vědomě zaměříte na dýchání. Tím vám odplynou všechny ostatní myšlenky.

Přečtěte si knihu o meditaci nebo navštivte odborníka

Jakmile si budete jisti základními technikami a budete chtít pokročit dále, nabízí se mnoho knih o meditačních technikách anebo můžete navštívit meditační kurs pod vedením ověřeného odborníka. Obojí vás posune zase o krok dále.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno