Zdroj foto: pixabay

Věci, které vás děti naučí: Občas by to chtělo na chvíli zastavit, přestat být svému dítěti učitelem a nechat jej předat něco nám dospělým. Děti totiž mohou dospěláka naučit spoustu skvělých věcí anebo mu také jen připomenout to, co už dávno zapomněl… Naslouchejte svému dítku a dejte mu prostor ukázat vám vidět svět dětskýma očima. Nebudete litovat!

Jsou upřímné

Děti se obvykle nestarají o to, co si o nich ostatní myslí. Jsou své. A v tom je to kouzlo dětské upřímnosti. Když se dítěti něco nelíbí, něco ho štve – řekne to. Naopak také umí říct, že se mu něco líbí a neřeší, jestli se „ztrapní“. Tyto zbytečné pocity studu jsou pro děti cizí, neboť ví, že není za co se stydět.

Odpouštějí

Ve světě dospělých existuje mnoho křivd. A to především těch neodpuštěných. Staří přátelé se spolu pro jeden konflikt roky nebaví a nepřijde jim to divné. Za to děti umí odpouštět. Naprosto přirozeně. Jsou naštvané, ale za pár minut na svou zlobu zapomínají a dají přednost radosti. Zkuste to taky!

Zdroj foto: pixabay

Bezpodmínečně milují

Děti milují, aniž by za to něco očekávali na oplátku. Milují upřímně, bez podmínek či jiných omezení. Každý rodič jistě ví, jak silná a upřímná je láska těch nejmenších.

Jsou kreativní

Co je na dětech to vůbec nejkouzelnější? Jejich fantazie, bohatý vnitřní svět a kreativita. Děti umí dokonale využívat svou představivost a užít si s ní spoustu legrace. Nic to nestojí a nikoho tím neomezují. Jak řekl Albert Einstein „Znalosti jsou omezené, zatímco představivost obsahuje celý svět. Povzbuzuje pokrok a rodí evoluci.“ Proto bychom si z dětí měli vzít příklad a naučit se od nich trochu hravosti.

Nebojí se budoucnosti

Děti žijí v přítomnosti. Děti ví, že „teď a tady“ je to jediné, co máme. Umí si užít přítomnost, na minulost nemyslí a budoucnost ještě neexistuje. Proto můžete vidět na jejich tvářích skoro jen úsměv. Proč se obávat zítřku, když tu ještě není?

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno