Jste jedna z těch žen, která mateřskou, následně rodičovskou dovolenou kromě báječného času stráveného se svými dětmi ve věku, kdy to nejvíce potřebují, vnímá také jaké příležitost dohonit, co v životě nestihla a možná už nikdy nestihne – dodělat si školu. Ať už si budete dodělávat maturitu, nebo titul jakéhokoliv stupně, zásady jsou stejné.

  • Dobře si to rozmyslete.

Dvakrát měř, jednou řež. Vrhnout se do vln studia na mateřské vyžaduje pevné rozhodnutí. Uvědomte si, co vás splnění vašeho snu bude stát (obrazně i finančně), o co přijdete, co naopak získáte. Spočítejte si náklady dříve, než se pustíte do stavby.

  • Správně vyberte.

K vybrání toho nejlepšího zaměření, oboru či té nejvhodnější univerzity budete potřebovat notnou dávku znalostí i zdravý rozum. Zjistěte si maximum informací, kromě oficiálních stránek se snažte také zkontaktovat s lidmi, kteří váš obor aktuálně studují nebo v nedávné době vystudovali. Pozjišťujte si veškeré požadavky (financování, docházka, praxe, …), reálně zhodnoťte, jaké budete mít uplatnění. Zároveň je důležité se rozhodnout pro něco, co vás bude bavit, protože tím podstatně zvýšíte míru své motivace.

  • Dělejte jen to nejdůležitější.

Ať už jste dřív byla šprtka nebo flákač, zapomeňte na svou dřívější identitu. To bylo vaší prakticky jedinou zodpovědností chodit do školy. Nyní sice studium ve vašem životě zaujímá významné místo, nicméně ne jedno z nejdůležitějších. Proto se zbytečně nesnažte přetrhnout, nesnažte se vše mít nejlepší, účastnit se veškerých aktivit. Studujte efektivně.

  • Nechte si pomoct.

Nemyslím tím zaplatit si u někoho diplomku, ale využijte každé pomoci, která se vám nabízí nebo o kterou byste mohla požádat. Potřebujete k zápočtu ušít didaktickou hračku? Zapojte maminku nebo tchyni. Bodlo by vám hlídání dětí dva dny před zkouškou? Obvolejte prarodiče, poproste manžela. Hlavně se nesnažte být největší hrdinka, protože, buďte v klidu, stejně si to o vás každý myslí.

Studium při dětech se dá zvládnout, ale vyžaduje cílevědomost, efektivitu, sebezapření, dobrou organizaci času, klid a nohy v teple. Pokud vším tímhle disponujete, s chutí do školy!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno