Zatímco dívky dávají velký důraz na to, co je zrovna „cool“, u kluků tomu tak není – ale jen do určitého věku. Jakmile dosáhnou puberty, zajisté vás překvapí, že místo atletiky, na kterou je každoročně zapisujete, chtějí vyzkoušet jiný sport. A na výběr mají (nejen) z těchto možností.
Hokej
Snad nejdražší a časově nejnáročnější sport si vaše děti vyberou, když zvolí hokej. Nejen výstroj a vybavení, brusle, hokejka, helma apod., ale také dennodenní tréninky v hale, a víkendové zápasy všude možně po republice. Nicméně hokej pořád táhne více a více kluků, protože své vzory mají nejen v národní reprezentaci, ale hlavně v zahraničí.
Fotbal
Vybavení na fotbal je již levnější záležitostí, avšak časová investice je velmi podobná. Jedinou výhodou snad může být to, že fotbalové hřiště má téměř každá vesnice, a tak aspoň na týdenní tréninky nemusejí dojíždět do vzdálené haly.
Florbal
Velmi oblíbeným sportem chlapců, který se často nabízí i jako mimoškolní kroužek, je florbal. Vybavení není až tak drahé, hrát se dá v běžné tělocvičně ve škole, takže časově náročné mohou být jen případné turnaje.
Rugby
Pro opravdové „chlapy“ tu máme rugby. Chce to mít sílu, houževnatost a vytrvalost. Chlapečka, který nemá rád kolektivní sporty anebo se nedokáže prosadit ani ve třídě nebo skupině kamarádů, však na raději rugby nedávejte. Jinak je to však sport, kde asi nejvíc ze všech výše uvedených funguje pravé přátelství – byť to na první pohled tak nevypadá.
Parkour
Žhavou novinkou posledních let je parkour, tedy ne ten pro koně, ale ten pro lidi. Parkourové kroužky bývají naplněny ještě před tím, než jsou oficiálně vypsány, a tak je těžké se na ně dostat. Kvalitní trenér parkouru zajistí, že se děti naučí skákat přes překážky bezpečně a že nedojde k žádnému úrazu. Vy byste spíš měli dohlédnout na to, aby si parkourová salta vaše zlatíčka nezkoušela v nevhodném terénu apod.
A jaký sport hraje váš syn? Je to pro vás časově a finančně zvládnutelné?
Více článků najdete na portálu mamci.cz