Uznávám, termín „ranní nevolnosti“ je trochu zavádějící , neboť v těhotenství bohužel můžou ženy trpět zvracením a nevolností po celý den. Jelikož během těhotenství není povolena většina léků, tak není možné vzít si prášek a mít po problémů. Naštěstí však existuje spoustu jiných způsobů a rad, jak příznaky nevolnosti alespoň zmírnit.
Přizpůsobte stravu
V těhotenství je mnoho žen háklivých na výrazné pachy, které jim předtím nevadily nebo je dokonce ani necítily. Je to normální jev. Jediné, co můžete udělat, je vyhýbat se kuchyni, kde se vaří hodně aromatické jídlo a sama také konzumovat jen jemně ochucené, nedráždivé pokrmy. Kromě velmi kořeněných či kyselých jídel se vyhýbejte také smaženému, ze kterého by vás mohl rovněž bolet žaludek.
Některé ženy v období ranních nevolností nedají dopustit na jídla s vysokým obsahem bílkovin, po kterých jím údajně není tolik zle.
Vyhýbejte se spouštěčům nevolnosti
Nemusí to být vždy jen o jídle. Zápach potravin není zdaleka jedinou věcí, která u těhotných žen spouští nevolnost. Na vině může být kupříkladu velké horko v místnosti, výrazná vůně parfému či cesta autem. Když se vám udělá špatně, snažte se vypozorovat, co to způsobilo a pokud je to možné, pokuste se tomu v budoucnu vyhnout.
Dopřejte si odpočinek
Může se stát, že vás těhotenské nevolnosti skolí natolik, že jediná účinná pomoc bude už jen dát si na chvíli pauzu. Položte se, zhluboka dýchejte a relaxujte. Některé ženy tvrdí, že jim na ranní nevolnosti pomohl pouze spánek.
Vyrazte na vzduch
Čerstvý vzduch je lék téměř na cokoli. Obzvlášť nastávající maminky, náchylné na zápach a vydýchané prostory, čistý osvěžující vzduch v přírodě jistě ocení.
Vsaďte na zázvor
Zázvor se k léčbě nevolností používá už celá staletí! Navíc existuje mnoho možností, jak ho do sebe dostat. Můžete zkusit zázvorovou limonádu nebo si uvařit zázvorový čaj. V lékárně se dají koupit zázvorová lízátka či bonbony, které vás mohou zachránit na cestách.
Více článků najdete na portálu mamci.cz