Mnohé matky (nebo budoucí matky) mají silné nutkání se co nejzodpovědněji připravovat na rodičovství. Ať už čtením různých knih, článků na internetu nebo za pomocí vzdělávacích kurzů. V některých případech se stává, že se my ženy, tolik snažíme být za každou cenu perfektní, až se vlastně pod tou tíhou všech informací začneme ztrácet. Jaké tipy v žádné knize nenajdete, i přesto, že by si je každá matka přála slyšet?

Nesrovnávejte své děti

I přestože možná budete mít silné nutkání hodnotit svoje dítko se stejně starým dítětem vaší kamarádky, nedělejte to. Nedělejte to pro své vlastní dobro, ale také pro klid vašeho dítěte. Každé dítě je individuální a jeho vývoj probíhá naprosto odlišnou cestou. Proto se uklidněte, a nechtějte po vaší ratolesti, aby za každou cenu chodila, stála, anebo samostatně jedla. Všechno má svůj čas.

Být dobrou matkou není automatické

V žádné knize se nepíše o tom, že dobrou matkou se žena stává. Je v pořádku, že zejména v počátcích si nejste jistá, jak se správně zachovat, že děláte chyby nebo se občas cítíte bezradně. Není to nějaká přirozená vlastnost, ale dovednost, která se piluje zkušenostmi.


Je v pořádku nechodit „na kafíčka“

I přestože to vidíte snad v každém filmu a denně potkáváte mnoho matek-kamarádek, které společně celé dny vysedávají na terase kavárny, nemusí to být váš případ. Není to vaše povinnost. Pokud jste spíše domácí typ, jednoduše pozvěte kamarádky i s dětmi k sobě na návštěvu.

Pečujte o své duševní zdraví

Nesnažte se být za každou cenu dokonalá. Jednoduše buďte svá a mateřství si užívejte. Nezapomínejte také na chvilky pro sebe, protože, jak se říká, co samy nemáte, nemůžete nikdy předat ani svému dítku.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno