Každý rodič by si přál, aby jeho dítě bylo co možná nejlépe připravené na ten „dospělý svět“, svět tam venku, na život, který začne tehdy, když opustí vaše rodinné hnízdečko, kde ho máte po celou dobu pod dohledem. Ne každá máma ale ví, jak to správně udělat. A co vy, víte, jak na to?

Milujte ho

Tak samozřejmé, zdálo by se, a přitom to mnoha lidem činí obrovské potíže. Neměla byste své dítě milovat pouze v případech, kdy se mu daří nebo dělá, to co vy po něm chcete a kdy je zkrátka poslušné. Měla byste mu dokazovat lásku každý den, i v těžkých momentech, a mnohem více, než ve chvilkách pohody. To si mnoho rodičů neuvědomuje. Proto vy zkuste milovat své děti bez podmínek. Sama ochotně přiznejte své rodičovské chyby a ukažte jim, že nejste dokonalá.

Chvalte je

Pochvala je pro mnohé děti doslova hnacím motorem veškerých jejich činností. Obzvláště malé dětičky potřebují, abyste je chválila (za předpokladu, že se to hodí), povzbuzovala, a dodávala jim sílu, aby pokračovaly ve svých oblíbených činnostech.


Pomozte jim stanovit si dosažitelné cíle

Je nezbytně nutné, aby si děti byly schopné uvědomovat realitu. V momentě, kdy začnou s fotbalem, jim proto nenalhávejte, že budou druhým Ronaldem. Místo toho jim pomozte stanovit si reálné cíle, kterých budou skutečně schopné dosáhnout. S každým dosaženým cílem se jejich sebevědomí bude více a více zvyšovat.

Naučte je prohrávat

V případě, že vaše děti neuspějí, potřebují z vaší strany cítit silnou podporu. Potřebují objetí a potřebují vědět, že je to v pořádku. Neúspěchy jsou součástí života stejně jako úspěchy. Nikdy neodvolte, aby na to vaše ratolesti zapomněly.

Podporujte je v jejich vášních

V neposlední řadě je podporujte v tom, co je baví. Vášeň je totiž pro děti ještě větším hnacím motorem, než pochvala. Proto sledujte jejich koníčky a dejte jim možnost je rozvíjet. Není totiž nic hezčího, než se v životě propracovat k práci, od které nepotřebujete dovolenou.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno