Všechny odevšud slyšíme, že abychom dosáhly postavy svých snů, měly bychom se soustředit především na své zdraví. Na to, abychom si vybíraly kvalitní suroviny, z důvěryhodných zdrojů. Nejlépe BIO a také, abychom si zásadně vařily jen doma a nejedly v restauracích. Jak ale poznat tu správnou míru „zdraví“? Kdy se soustředíme na své tělo a kdy už je to tak trochu moc?

Je důležité si uvědomit, že i přesto, že se například snažíte zhubnout, neměla byste to hnát do extrémů. Neměla byste zanevřít ani na svůj osobní, ani na rodinný život. Pakliže vám dieta brání v tom, abyste si čas od času užila pěkný večer ve společnosti svých kamarádek, měla byste zpozornět.

Uvědomte si, že shozená kila se vám přes noc nevrátí jen proto, že jste si dopřála pár skleniček vína, kousek dortíku anebo jste toho snědla o něco více jídla než obvykle. Mějte na paměti, že žádná dieta nebo zdravý jídelníček není dlouhodobě udržitelný, pokud se budete příliš omezovat.

Jak nahlížet na zdravý životní styl

Podívejte se na své hubnutí nebo zdravý životní styl z toho lidštějšího úhlu pohledu. Opravdu si myslíte, že je zdravé odmítat jídlo jen proto, že složením neodpovídá vašemu dietnímu plánu? Opravdu je důležité počítat všechny kalorie, které za den sníte? A opravdu je zdravé jídlu věnovat tolik času?

Pokud jste si na všechny 3 otázky odpověděla ano, rozhodně byste měla zpozornět. Ortorexie, neboli posedlost „zdravým jídlem“ je nové odvětví nemocí poruchy přijmu potravy. Dejte si pozor, abyste měla věci skutečně pod zdravou kontrolou. Nepřehánějte to. A dejte si občas dortík. Zasloužíte si to.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno