Zdroj foto: pixabay

Problém otěhotnět: Snaha otěhotnět bývá často ošemetná. Někdo otěhotní, kdykoliv si vzpomene a někomu to trvá dlouhé roky, často se neobejde bez lékařské pomoci. Ani celebrity nejsou v tomto ušetřeny. Kdo ze slavných má „vymodlené“ dítě?

Statistiky jsou neúprosné, V České republice je udáváno, že problémy s početím má každý pátý pár. Přibývá lidí, kteří nejsou schopni počít potomka přirozenou cestou. Na vině je více faktorů, ženy odkládají mateřství, přibývá neplodných mužů a také v neposlední řadě náš životní styl. Kdo ze slavných se nakonec dočkal?

Zdroj foto: upload.wikimedia.org                      Chrissy Teigen

Chrissy Teigen

Modelka se s manželem Johnem Legendem snažila o dítě dlouhých šest let. Chrissy je v tomto ohledu na sociálních sítích velmi sdílná a prozrazuje i velmi soukromé věci. Prodělali několik neúspěšných pokusů, nakonec se svěřili do rukou lékařů a podstoupili umělé oplodnění. Dokonce si vybrali pohlaví miminka, za což byli velmi kritizováni. Povedlo se a v roce 2016 pár přivedl na svět dceru Lunu. O dva roky později syna Milese.

Chrissy nevěřila, že někdy může přirozeně otěhotnět, ale stalo se, v roce 2020 čekala chlapečka. S manželem měli obrovskou radost, která však byla vystřídána velkou bolestí. V polovině těhotenství o miminko přišla. Ani tentokrát modelka nic netajila a z nemocnice sdílela velmi intimní a emotivní fotky.

Zdroj foto: upload.wikimedia.org                            Mark Zuckerbeg

Mark Zuckerbeg

Zakladatel Facebooku se v roce 2015 se svou manželkou Priscillou Chanovou pochlubili, že přivítají na svět své první dítě. Mark byl však sdílnější a prozradil více ze svého soukromí. Popsal jejich snahy o otěhotnění. O dítě se snažili několik let, a dokonce si prošli třemi potraty. Chtěl tak podpořit všechny, kteří se potýkají se stejným problémem. Na svět přišla holčička. O dva roky později přivítali dalšího potomka, rovněž dceru.

Zdroj foto: upload.wikimedia.org        Adriana Sklenaříková

Adriana Sklenaříková

Slovenská supermodelka doplatila na to, že roky odkládala mateřství kvůli své kariéře. Když už si řekla, že je čas na dítě, najednou to nešlo. Z manželství s fotbalistou Christianem Karembeu dítě nevzešlo. Štěstí našla až s obchodníkem Aramem Ohanianem, se kterým se rovněž pokoušela otěhotnět. Dlouhých šest let, během kterých si prošla potraty a neúspěšnými pokusy o umělé oplodnění, mělo šťastný konec. Ve svých téměř 47 letech porodila dceru Ninu. V mateřství se našla a vyjádřila se, že by chtěla adoptovat ještě další tři děti.

Zdroj foto: upload.wikimedia.org                              Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker

Herečka známá ze seriálu Sex ve městě má děti tři, ale porodila jen jedno. Má syna a dvě dcery. Po porodu Jamese, kterého počali přirozenou cestou, chtěli s manželem ještě jedno dítě. Několik let se však nedařilo. Dokonce využili i umělého oplodnění. Když Sarah oslavila čtyřicítku, na nic už nečekali a další potomky jim odnosila náhradní matka. Díky ní tak mají dvojčata, holčičky Tabithu a Marion.

Zdroj foto: upload.wikimedia.org                              Tyra Banks

Tyra Banks

Původně se chtěla stát matkou brzy, několik let před třicítkou, ale těhotenství odložila kvůli kariéře. Když se konečně rozhodla otěhotnět, tak už nebyla v ideálním věku a miminko nepřicházelo. Prošla si několika IVF cykly, s neúspěchem. Nakonec se již s bývalým partnerem rozhodla využít náhradní matku, která jim dítě porodila. Dnes má díky ní čtyřletého syna.

Zdroj foto: facebook.com                    Michaela Maurerová

Michaela Maurerová

Je maminkou tří dětí. S prvním manželem má dvojčátka. Na ty se však dlouho načekala, i když byla podle lékařů zcela zdravá. Nedařilo se jí otěhotnět, až nakonec podstoupila umělé oplodnění a těšila se rovnou ze dvou dětí. Se svým současným partnerem má dceru Emmu, kterou porodila v 39 letech.

Zdroj foto: upload.wikimedia.org                        Petra Špalková

Petra Špalková

Oblíbená herečka se svěřila, že cesta k miminku nebyla jednoduchá. Dlouho se snažila a prodělala několik potratů. Když nenacházela pomoc u lékařů, vyzkoušela i několik alternativních metod. Zvláště si pochvaluje metodu, při které absolvovala hloubková dechová cvičení. Po návratu z kurzu do týdne otěhotněla. Nyní už je dvojnásobnou maminkou, doma jí dělá radost syn a dcera.

Kdo se ještě musel vyrovnat s dlouhou cestou k miminku a potraty. Například Michelle Obama, Mariah Carey, Celine Dion, Susan Sarandon nebo Nicole Kidman.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno