V dnešní době se poměrně často vedou diskuze na téma vhodnosti antibiotické léčby nejen pro děti, ale i dospělé. Je čím dál tím jasnější, že „prášky na všechno“ často tlumí příznaky mnohem závažnějších onemocnění. Velká spousta chemie, která je obsažena v lécích navíc zatěžuje játra a rozbourává některé přirozené funkci a imunitu našeho těla. Přestože existují nemoci, kdy se užití léků zdá být nevyhnutelné, v naprosté většině běžných zdravotních problémů nám pomůže léčba přírodní cestou.
Co dělat při chřipce
Je dokázané, že na taková typická onemocnění, jako je například chřipka, nám léky sice mohou pomoci snést celý její průběh, ale příliš neurychlují proces uzdravování. Ukazuje se, že úplně nejlepší je chřipku vyležet a vypotit. Dalším takovým případem je i nachlazení, při kterém nám stejně jako při chřipce bude nejvíce nápomocný dostatek spánku, spolu s bylinkovým anebo závorovým čajem. Zapomínat bychom neměly ani na „babské léky“ a využívat přírodních doplňků, jako je cibulový sirup na kašel nebo teplé mléko s medem na bolest krku.
I léky jsou důležité
Přestože má mnoho léků z lékárny zcela nezastupitelné vlastnosti, které bylinkami nelze nahradit, platí, že nic se nemá přehánět. Pakliže si jednou za čas dáte vy nebo vaše dítě prášek na bolest hlavy, stříknete si nosní sprej nebo užijete kapky na bolest žaludku, popere se s tím vaše tělo bez problému. Neměla byste ale svou ratolest učit, že prášky se dá vyléčit všechno na světě.
Platí, že nejdůležitější ze všeho je prevence. Právě tady vám bude nejvíce nápomocná kvalitní vyvážená strava, plná vitamínů a antioxidantů, které tělo chrání před škodlivými vnějšími vlivy. Pokud budete dodržovat obecné zásady zdravého životního stylu, žádná nemoc si na vás, ani vaši rodinu, jen tak nepřijde.
Více článků najdete na portálu mamci.cz