Chcete se ve své mysli, svém těle a celkově ve svém životě cítit lépe? Já vím, kdo by nechtěl. Pro tuto touhu mít se lépe nemusíte být nutně nešťastné a frustrované. I když se cítíte dobře, jistě existuje nějaká oblast vašeho života, kde byste výši spokojenosti rády zvedly. Mám pro vás dobrou zprávu. Ve skutečnosti pro svůj dobrý pocit nemusíte udělat až tak mnoho – stačí jen správně se (za)myslet. Pozitivní myšlení má velkou sílu!

Pozitivní myšlení má velkou moc pro zlepšování života každého, kdo se jím začne zabývat, ačkoli je toto téma opředeno spoustou předsudků a nepochopení. Mnozí mají pozitivní smýšlení spojeno s jistým extrémismem – ovšem už jen z názvu pojmu vychází, že tohle je o vás, je to vaše myšlení a je jen na vás, jak to pojmete.

Mít pozitivní přístup k sobě a k životu rozhodně neznamená popírat pocity smutku a hněvu. Neznamená to předstírat, že je něco skvělé, i když není. Je to naopak schopnost své problémy prožít a pak je nechat vědomě odejít, aby se jejich místo mohlo uvolnit pro něco lepšího. Znamená to procítit, co vás trápí, ale pustit to ven, nadále to neživit a co nejrychleji se přeorientovat na něco příjemnějšího. Pokud vás zajímají osvědčené tipy, jak zapojit pozitivní myšlení do svého života, čtěte dál.

Mocná vizualizace

Zapomeňte na tragické scénáře a čvachtání si v chmurných myšlenkách. Raději se ve své mysli zaobírejte krásnými představami. Udělejte si chvilku na sebe, pohodlně se položte, zavřete oči a nechte svou mysl unášet tím, co byste si ve svém životě přály, co byste chtěly mít, jak byste se chtěly cítit. Toto cvičení je mocný pomocník k tomu, aby se představy proměnily v kroky k naplnění, tedy ve skutečnost. A když už nic, vždy je lepší myslet na něco příjemného, než na starosti.

Poznejte sílu vděčnosti 

Na konci každého dne si vezměte tužku a papír a napište si, co se vám dnes povedlo, co vás potěšilo a za co jste vděčné. Oceňujte každou maličkost ve svém životě. Protože být šťastná je velmi jednoduché – stačí se zaměřit na to dobré.

Pečujte o své tělo 

Abyste se cítily ve svém těle dobře, je důležité o něj neustále pečovat ve všech směrech. Zaměřte se na kvalitní vyváženou stravu, díky které budete zdravé a plné energie a na pohyb, který vyplaví endorfiny a jako bonus vám zlepší tělo.

Naučte se relaxovat 

V dnešní uspěchané době je relax už skoro scifi. Vy si ho ale dopřávejte. Respektujte své potřeby a když potřebujete vypnout, zkrátka se uvolněte a odpočívejte. To je opravdový důkaz lásky – lásky k sobě.

Pochvalte se

Že sebechvála smrdí? To už je dnes dávno překonaný názor. Naopak, oceňujte se. Berte to tak, že nikdo jiný to za vás neudělá.

Choďte vzpřímeně 

Pokud budete dbát na správné držení těla, budete se cítit dobře fyzicky, ale také psychicky. Navodí vám to pocit sebejistoty, který vycítí i vaše okolí. Zkuste to!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na