Máte problémovou pleť? Nebo snad máte sklony k tvorbě akné? Pokud se i vám stalo, že se vám po porodu tzv. „zbláznily hormony“, a najednou se vám na pleti objevují nevzhledné pupínky, nebo cystické akné, měla byste vědět, že existuje cesta ven. Vhodným začátkem k léčbě problematické pleti je dostatečná péče. Tu byste v žádném případě neměla podceňovat. Jakým způsobem se správně starat o aknózní pokožku?

Čistěte svou pleť

A to za každou cenu. Nezávisle na tom, co je zrovna za den, a zejména, pokud nosíte make-up, byste odlíčení a správné čištění nikdy neměla vynechat. Přes den se na pleti usadí velké množství různých nečistot, které tvorbu akné podněcují. Make-up navíc ucpává póry a zabraňuje pleti dýchat. K čištění nepotřebujete žádné speciální přípravky, postačí vám běžné, pokud možno neagresivní krémy, které vaši pleti nebudou více škodit. Hledejte ty, kde je jen malé množství, a nejlépe žádný alkohol.


Tonizujte

Tonizace pleti je důležitá především proto, že sjednocuje tón pleti a léčí drobné ranky a jizvičky, které vám po akné mohou zůstávat. Opět vybírejte nejlépe takové, které v sobě nemají žádný nebo jen nízký obsah alkoholu.

Používejte vhodné prostředky na jeho zaléčení

Na občasné pupínky a akné používejte takové prostředky, které ho zaléčí. Nezapomínejte je ale používat jen lokálně, protože pokud je použijete na celou pleť, spíše si uškodíte. Vaše pleť se vysuší a léčba bude mít pravděpodobně zcela opačný efekt.

Nezapomeňte na vnitřní podpůrnou léčbu

Ačkoli je péče o vnějšek důležitá, neměla byste zapomínat ani na vnitřní podpůrnou léčbu. Základem je zdravý životní styl, pestrá strava a dostatek tekutin. Vhodné je do svého jídelníčku také zařadit potraviny, které detoxikují – čaje, super potraviny anebo jiné doplňky stravy.

V neposlední řadě nezapomeňte, že aknózní pleť je jen přechodné stadium. Neexistuje nikdo, kdy by na něj trpěl celý život. A stejně tomu bude i u vás.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

2 KOMENTÁŘE

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno