štíhlá žena

Často se ve spojení s určitým typem postavy hovoří o metabolismu a genetice. S informacemi tohoto typu se poslední dobou roztrhl pytel a šíří se nekontrolovatelně napříč všemi zdroji. Právě proto se nám často stává, že podlehneme všem těm novým dietním trendům, které zaručují „nakopnutí metabolismu“, což přirozeně lahodí našim uším.

Předtím, než si vyberete vhodný „hubnoucí program“, uvědomte si, že je zapotřebí dopodrobna prozkoumat celý plán. Mnohé programy sice nabízí rychlý (ale krátkodobý) efekt, avšak pouze za předpokladu velkého omezení.

Stále populárnější nízko sacharidové diety jsou například založené na tom, že ve velké míře omezíte příjem jednoduchých cukrů a sacharidů, včetně veškerých obilnin a ovoce. Výživoví odborníci ale varují, že při dlouhodobém omezování vás může po návratu ke starému režimu čekat nepříjemný jojo-efekt. Kromě toho své tělo ochuzujete o jednu důležitou část lidského jídelníčku, a tudíž si koledujete o zdravotní problémy.

běhNěco málo o metabolismu

Metabolismus skutečně je daný ve velké míře geneticky, ale je nutné si uvědomit, že existují různé šetrnější způsoby, jakými můžete své tělo nastartovat k tomu, aby přirozeně spalovalo více kalorií. Samozřejmě, že jsou to zcela jednoduché a běžné věci, které většina z nás (alespoň těch, kdo si hlídá postavu) zná, a dodržuje.

Zařaďte do svého dne více pohybových aktivit, jezte vyváženější stravu a pokuste se zkrátka žít ve všech ohledech zdravější život. Nemusíte své tělo trápit, aby vypadalo dobře. Samozřejmě, že vám celý proces zabere o něco více času než dodržování různých „rychlo-programů“, na druhou stranu hubnutí bude efektivnější, dlouhodobější a navíc bez jojo-efektu. Užívejte si celý proces shazování kil, než abyste se soustředila čistě jenom na výsledek. Uvidíte, že pro vás cesta hubnutím bude mnohem příjemnější.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno