Jste milovnice zeleného čaje? A slyšela jste někdy o zázraku jménem matcha tea? Pokud se vám tato relativně nová superpotravina vyhnula, přečtěte si, proč byste o ní rozhodně měla vědět a jaké jsou hlavní výhody jejího užívání.

Matcha tea je jednoduše řečeno velmi koncentrovaný zelený čaj, který má své kořeny v Japonsku. Tam je užíván jako nápoj s blahodárnými účinky na naše tělo už několik staletí. U nás ho seženete v podobě prášku, který se získává namletím lístků rostliny Camellia sinensis, jenž přirozeně obsahují vysoké množství cenných látek. Jaký je hlavní přínos pravidelného pití tohoto „super nápoje“?

Vysoký obsah antioxidantů

Antioxidanty jsou látky, které nás v prvé řadě chrání před volnými radikály, dále posilují naší imunitu a především zpomalují procesy stárnutí organismu. To je důležitá informace zejména pro nás, ženy. Antioxidanty se přirozeně vyskytují hlavně v čerstvé stravě a dále také čokoládě. Matcha tea je výjimečný v tom, že jich obsahuje až 5x více než všechny ostatní potraviny.


Vysoký obsah zázraku zvaného EGCG

EGCG je sloučenina, která se řadí mezi zdraví nejprospěšnější antioxidanty. Má totiž výrazně pozitivní vliv na naše tělo, funguje hlavně jako skvělý bojovník proti civilizačním chorobám, jako je cukrovka, zvýšený tlak, a potažmo i rakovina. Matcha čaj obsahuje až 100x více těchto antioxidantů než běžné potraviny.

Spaluje tuky

Matcha tea zrychluje metabolismus, a proto je doporučován jako skvělý doplněk stravy ženám, které se snaží zhubnout.

Zvyšuje energii a výdrž

A proč je matcha tea lepší než káva? Dokáže totiž nabudit lidský organismus lépe než kofein a navíc bez vedlejších účinků, jako je úzkost nebo nervozita.

Zkoušela jste tento přírodní zázrak? Co na něj říkáte?

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1 komentář

  1. […]       Nenechte se však zmýlit tím, že by měli mezi brainfood patřit jen potraviny, které jsou primárně chápány jako ty zdravé a prospěšné. Podpořit svůj mozek můžete i při mlsání – výborně požadované funkce splní kvalitní hořká čokoláda. Ideální je, pokud obsahuje 80% kakaa a více. Někdy bývá k brainfood řazeno též kakao, kofein a červené víno nebo čaj matcha. […]

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno